Верховна рада України може скасувати переведення годинників на літній час

Законопроект №4201 щодо скасування переходу на літній і зимовий час в Україні Верховна Рада може ухвалити у другому читанні та в цілому 19 березня. Про це заявила заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку, нардеп від «Слуги народу» Роксолана Підласа, повідомляє видання Факти

За її словами, профільний комітет розглядатиме відповідний документ у цю середу, 17 березня. Підласа додала, що вже у п’ятницю, 19 березня, народні депутати зможуть розглянути його і в сесійній залі. 3 березня Верховна Рада ухвалила за основу законопроект про обчислення часу в Україні, згідно з яким країна має жити за єдиним часом. Якщо нардепи проголосують за документ у другому читання до 25 березня, українці більше не будуть переводити стрілки годинника.

Згідно із постановою Кабінету міністрів №509 “Про порядок обчислення часу на території України”, у ніч з суботи, 27 березня, на неділю, 28 березня, українці мають перевести час, перемістивши стрілки годинників на одну годину вперед.

Таким чином, за рахунок переведення годинників спати доведеться на годину менше. Навіщо переводять стрілки годинників Переведення годинників на літній час здійснюється для того, щоб люди мали можливість швидше починати день й довше працювати.

Водночас багато країн уже відмовилися від сезонної зміни часу. Адже на противагу економії електроенергії виставляється шкода для організму людини й інші чинники.

Реклама

Залишити коментар