Аваков: у Порошенка було достатньо матеріалів для запровадження санкцій проти Медведчука

У п’ятого президента України Петра Порошенка на руках було достатньо матеріалів для запровадження санкцій проти кума президента РФ, народного депутата від “Опозиційної платформи – За життя” Віктора Медведчука і його оточення. Про це в інтерв’ю Дмитрові Гордону заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

“Мені, чесно кажучи, було прикро чути кілька днів тому, коли попередній президент України сказав, що вітає нинішній склад СБУ і шкодує, що колишні працівники СБУ не могли йому надати таких матеріалів. Це неправда. Я особисто знаю, що СБУ і [тодішній очільник СБУ] Василь Грицак йому такі матеріали показували й надавали. І в нього було більш ніж достатньо підстав. Чому він цього не зробив тоді? Чому не ухвалив такого рішення? Напевно, у нього були свої резони”, – сказав Аваков.

Він зазначив, що, можливо, колись Гордон візьме інтерв’ю в Порошенка й запитає про це.

“Але кішку треба називати кішкою: Володимир Зеленський зробив те, на що не наважився Петро Олексійович. Зеленський зробив те, на що багато справжніх патріотів України чекало від цієї влади, від влади України. Зеленський ухвалив рішення, яке серйозно нас захищає. Я вважаю, що це дуже добре. Коли президент сказав мені, що він готовий до такого рішення і вважає, що воно обґрунтоване й мотивоване, я перепитав навіть: “Ви точно маєте на увазі це саме?” – “Так, точно”, – переказав міністр свій діалог із главою держави.

Аваков вважає, що у п’ятого президента були всі можливості запровадити обмеження проти “п’ятої колони” в Україні.

“Шановний Петро Олексійович міг тоді консолідуватися з нашою командою і припинити ситуацію, щоб “п’ята колона” не заробляла десятки мільйонів доларів, на які потім фінансувала існування цієї колони в нас тут, у країні. Він цього не зробив. Чому? Є різні версії. Знаєте, можливо, не час про це говорити, а можливо, час. А може, про це скажуть усе-таки слідчі. А може, про це скажете ви. Ви щось про це саме думаєте?” – звернувся міністр до Гордона.

“Звісно. Я думаю, що Порошенко поставив Медведчука в таку ситуацію, коли “я зараз введу санкції проти тебе, тому краще поділися зі мною прибутком”. І заробляють обоє: і Порошенко, і Медведчук. Водночас Медведчук промиває мізки українцям своїми ворожими каналами”, – відповів Гордон.

Аваков сказав, що таких чуток “ширилося повно”.

“І ви їх чули, і я їх чув. Я думаю, що є факт… Цих каналів не тільки не закрили, а й розвивали їх”, – зазначив глава МВС.

Він згадав, що на одному із засідань Ради національної безпеки та оборони України 2018 року готували запровадження таких санкцій.

“На Раду національної безпеки з подання фракції парламенту “Народний фронт” Яценюка подали санкції, внесли пропозиції щодо закриття цих трьох каналів, [точніше] двох каналів тоді – NewsOne і “112-й”. Приблизно за тією самою мотивацією… Я був членом РНБО, як і зараз, і це питання обговорювали. Я відкрив течку, уважно подивився запропоновані матеріали – і побачив, що сталася цікава метаморфоза: збиралися щодо одного, а пропонували інший проєкт рішення трішки. Ми очікували побачити там матеріали щодо NewsOne і “112-го”, а несподівано я, гортаючи документи, побачив, що матеріалів щодо “112-го” і NewsOne немає, їх скерували на доопрацювання, а там вискочив телеканал “Наш”, – розповів Аваков.

Він зазначив, що тоді в телеканала “Наш” “була дещо інша структура власності” (зараз телеканал належить родині колишнього народного депутата від Опозиційного блоку Євгенія Мураєва).

“Я тоді на [засіданні] РНБО під стенограму поставив одне просте запитання (а тоді, якщо ви пам’ятаєте, була така, як заведено в українській політиці, неформальна сутичка групи Медведчука із групою [бізнесмена Ріната] Ахметова), і я запитав: “Скажіть: ми навмисно намагаємося вирішити цей конфлікт на користь Медведчука, завдаючи шкоди каналам Ахметова? Ви дійсно хочете, щоб РНБО зараз, на своєму засіданні, почала займатися саме підіграванням тій чи іншій групі? На мій погляд, треба або ухвалювати рішення радикально, або це має дуже поганий вигляд”. На що Петро Олексійович сказав: “Так-так-так-так…” На кшталт “не хвилюйтеся, не скандальте, розберімося, відкладімо все, перевірмо… СБУ, наведіть різкість”, – розповів Аваков.

Реклама

Залишити коментар