У Борисполі затримали колишнього першого заступника голови «Приватбанку»

Детективи Національного антикорупційного бюро зняли з літака у аеропорту  «Бориспіль» колишнього першого заступника голови «Приватбанку» Володимира Яценка, повідомляє ZN.UA з посиланням на видання «Українська правда».

«Просто зараз у Борисполі посадили літак і збираються арештувати чоловіка, який збирався втекти. Це один із топфігурантів у справі «Приватбанку», який намагався покинути Україну, щоб уникнути відповідальності», – розповіли співрозмовники журналістів у правоохоронних органах.

Вранці у понеділок, 22 лютого, генпрокурорка Ірина Венедиктова підписала підозру. Колишньому заступнику голови банку готуються оголосити підозру.

За інформацією ZN.UA, за годину після підписання підозри щодо неключового епізоду, Яценко вилетів з Дніпра. НАБУ вдалося оперативно відреагувати і посадити літак у Борисполі.

Раніше Венедіктова два місяці поспіль блокувала вручення підозр у справі про виведення грошей із «Приватбанку» його колишніми власниками Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим. Цього часу було достатньо, щоб юристи Коломойського та Боголюбова перейшли в наступ і розпочали судитися зі США, обвинувативши їх в експропріації інвестицій громадян України в американську комерційну нерухомість.

Однак звітуючи у Верховній Раді минулого тижня, генпрокурорка заявила, що не може блокувати «справу Приватбанку», та виправдовувала проведення додаткових експертиз інтересами справи.

На практиці призначення додаткових, а насправді непотрібних експертиз часто використовується, навпаки, для затягування часу або злиття справ. До того ж, усі необхідні експертизи вже провело НАБУ. У бюро припускають, що справу можуть «злити» за відпрацьованою схемою: Печерський райсуд Києва може передати її з НАБУ до іншого органу досудового розслідування.

Реклама

Залишити коментар