СБУ оголосила про підозру Анатолію Шарію

Служба безпеки України оголосила про підозру у вчиненні злочину блогеру, лідеру “Партії Шарія” Анатолію Шарію, який, на думку слідчих, здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці країни в інформаційній сфері.

Як повідомляє прес-центр СБУ, у відомства є підстави вважати, що Шарій діяв на замовлення іноземних структур, передає Інтерфакс-Україна.

Підозра оголошена під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури в межах кримінального провадження за двома статтями Кримінального кодексу України – ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

“Зокрема, щодо останньої статті, то йдеться про розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі та гідності тощо. Докази слідства підтверджені низкою експертних досліджень, які встановили, що в інтерв’ю та виступах А. Шарія наявні факти його підривної діяльності проти України”, – йдеться у повідомленні.

Так, встановлено, що з 2012 року через соціальні мережі, електронні ЗМІ та російські телевізійні канали він сприяв державним та неурядовим структурам РФ у проведенні спеціальних інформаційних операцій.

Зокрема, він займався дискредитацією державної політики України, умисно та цілеспрямовано поширював маніпулятивну, викривлену інформацію щодо урядових ініціатив та подій на Донбасі для загострення та дестабілізації суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації, розпалювання міжетнічних і міжконфесійних конфліктів.

У СБУ наголосили, що зазначені протиправні дії Анатолія Шарія активно використовували російські ЗМІ: “Россия 24”, “Россия 1”, телеканал Міністерства оборони РФ “Звезда” та інші.

“До уваги слідства були також прийняті неодноразові заяви та звернення громадян і організацій стосовно можливої антиукраїнської діяльності блогера на підставі поширюваних ним матеріалів у мережі інтернет та виступів на російських ЗМІ”, – додали в СБУ.

Наразі тривають слідчі дії та встановлюються інші особи, які сприяли або можуть бути причетні до системної протиправної діяльності Шарія.

Реклама

Залишити коментар