В Україні нардепу вперше повідомили про підозру за кнопкодавство

Офіс генерального прокурора вперше оголосив народному депутату підозру за статтею Кримінального кодексу про кнопкодавство.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора, пише Громадське.

Народний депутат, за даними слідства, 21 лютого 2020 року під час голосування за три поправки до законопроєкту щодо обігу землі голосував за іншого депутата.

Депутата викликали на 11 лютого до Офісу генпрокурора для вручення підозри, але він не прийшов. Тоді письмове повідомлення про підозру направили до Апарату Верховної Ради, за місцем проживання парламентаря, на його електронну пошту та інші відомі стороні обвинувачення засоби зв’язку.

Наразі вживаються заходи для завершення слідства та скерування обвинувального акту до суду.

Генпрокурорка Ірина Венедіктова та пресслужба не вказують імені депутата, проте «РБК-Україна» з посиланням на джерела пише, що це депутат Владіслав Поляк від групи «Довіра».

Згідно з даними руху «ЧЕСНО», Поляк справді тричі кнопкодавив під час голосування 21 лютого 2020 року. Кримінальне провадження щодо депутата відкрили того ж дня.

Підозру вручили за ст. 364-2 Кримінального кодексу — голосування народного депутата замість іншого депутата. У разі доведення вини загрожує штраф від 3 до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Що відомо про депутата?

Поляка обрали народним депутатом Верховної Ради 9 скликання за виборчим округом №73 (Закарпатська область) як безпартійного самовисуванця. Він був членом депутатської групи «За майбутнє» до 20 грудня 2019 року. Як повідомляє «ЧЕСНО», з червня 2020 року депутат входить до групи «Довіра».

У 2015 році він був депутатом Закарпатської обласної ради 7 скликання від партії «Відродження», у 2010 році — депутатом Виноградівської міської ради 6 скликання від «Партії регіонів».

Реклама

Залишити коментар