Яценюк вважає, що для досягнення миру потрібно скликати саміт союзників

Сьогодні, 12 лютого, з нагоди шостої річниці «Мінських домовленостей» прем’єр-міністр України 2014-2016 років Арсеній Яценюк заявив, що треба ініціювати зустріч на найвищому рівні між Україною, Сполученими Штатами, Німеччиною, Францією і зацікавленими державами Групи Семи для опрацювання комплексу спільних дій. Це має бути саміт союзників для досягнення справжнього миру.

Про це політик написав на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні минає шоста річниця так званих «Мінських домовленостей». Нашим західним партнерам завжди було добре відоме скептичне і критичне ставлення до цих документів з мого боку як Прем’єр-міністра і нашої політичної та дипломатичної команди.

У 2015 році ми не підважували рішення та тактику Президента України. Не компрометували інформаційно. Не завдавали ударів з політичного тилу. Навпаки, надавали публічну підтримку в усіх ситуаціях, де цього вимагав державний інтерес.
Але ми завжди ясно казали під час усіх переговорів: Мінські домовленості не приведуть до мирного врегулювання.
Минуло шість років. На жаль, наша оцінка була правильною. Домовленості у Мінську – це навіть не компроміс. Це – нав’язана Росією єдина переговорна рамка, яка має на меті тиск і контроль над Україною.
Мінські домовленості стали хронічною проблемою нашої зовнішньої політики. А тепер треба розуміти, що така проблема не може бути розв’язана миттєво. Потрібна грамотна послідовність дій.
Треба насамперед відкинути ілюзії і поставити чесний міжнародний діагноз.
Нинішній комплекс домовленостей стосовно окупованої частини Донбасу не веде до миру.
Потрібно провести авторитетну міжнародну верифікацію виконання Мінських домовленостей і порушення суверенітету України. Цю ініціативу має висунути Президент та Уряд України.
Об’єктивна оцінка стану справ має стати підставою для кількох зрушень.
Треба ініціювати зустріч на найвищому рівні між Україною, Сполученими Штатами, Німеччиною, Францією і зацікавленими державами Групи Семи для опрацювання комплексу спільних дій. Це має бути саміт союзників для досягнення справжнього миру.
Така зустріч має завершитися баченням та ініціативою нового формату переговорного процесу з Росією. Цей процес повинен стосуватися не лише Донбасу, але й Криму.
Чи можливо здійснити такий прорив?
Для цього потрібна тверда політична воля насамперед України.
Така воля неможлива без об’єднання зусиль влади і національної опозиції.
У цьому принципова роль належить нинішній владі. Якщо зумієте відкинути минулі образи і розпочати в країні діалог довіри, тоді позиції нашої держави зміцняться в стократ.
Маю право на ці слова, бо завжди (хоч не без труднощів) намагався розмежувати особисті емоції і державні інтереси та справи.
Об’єднавши внутрішні державні сили, офіційний Київ продемонструє Заходу здатність для стратегічного прориву.
Якщо зможемо сказати правду про Мінськ і об’єднати всі справді національні сили, тоді зуміємо повернути окуповані території і принести Україні та Європі справжній мир.
Так здійсниться наша перемога», – йдеться у дописі Арсенія Яценюка.

Реклама

Залишити коментар