Українцям обіцяють повернути вклади часів Ощадбанку СРСР

Міністр фінансів Сергій Марченко заявив про те, що українці зможуть повернути свої вклади часів Ощадбанку СРСР. Однак точну дату можливих виплат і механізм відшкодування політик не назвав.

Після розпаду СРСР Україна взяла на себе зобов’язання виплатити майже 132 млрд грн боргів банку. Про це йдеться у матеріалі OBOZREVATEL.

Починаючи з 1997-го до 2012-го в бюджет закладали певні суми на погашення цього боргу. Найбільші виплати припали на 2008-й і 2012 рік. У 2008-му громадяни отримали “Юлину тисячу”: по 1 тис. грн компенсації, незалежно від розміру вкладу.

Зареєструвалося для отримання компенсації 12 млн громадян. Але уряд, який очолювала Юлія Тимошенко, спрямував на виплати за боргом тільки 6,4 млрд грн. Отримали компенсації приблизно половина вкладників.

У 2012-му виплатами зайнявся вже уряд Миколи Азарова. Вони збиралися погасити борги перед тими, хто зареєструвався раніше, але не встиг отримати “Юлину тисячу”. Правда, компенсувати всім навіть по тисячі знову не встигли. Фінансування надійшло на 4,55 млрд грн.

Загалом за весь час вкладникам колишнього Ощадбанку компенсували лише 15 млрд грн. Всього 1/9 від початкової суми.

Реклама

Залишити коментар