Тарифи на тепло в цьому сезоні не збільшаться: підписано меморандум

Уряд визнав, що проблеми підприємств теплопостачання потребують вирішення на центральному рівні і не мають перекладатися на місцеві бюджети.

Сьогодні, 9 лютого, підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води між Кабінетом міністрів України та Асоціацією міст України. Про це мер Києва, голова Асоціації міст України Віталій Кличко заявив після підписання Меморандуму, повідомляє Главком з посиланням на пресслужбу столичного голови.

За дорученням правління Асоціації міст України Меморандум підписав Віталій Кличко. З боку уряду – міністр розвитку громад та територій України, перший заступник міністра енергетики України, голова НКРЕКП, голова правління НАК «Нафтогаз України».

Підписавши Меморандум, сторони домовилися, що тариф на тепло та гарячу воду для населення до кінця опалювального сезону не зростатиме, а підприємства комунальної теплоенергетики отримають природний газ в обсягах, що забезпечить стале проходження опалювального сезону.

Уряд погодився, що збитки комунальних підприємств, отримані від державного регулювання тарифів на тепло для населення в цьому опалювальному сезоні, будуть компенсовані до 1 жовтня 2021 року. Мінрегіон, Міненерго, НАК, Асоціація міст України спільно визначать фінансові джерела для цієї компенсації і розроблять відповідні законодавчі інструменти.

«Підписання Меморандуму – це перший крок у налагодженні дієвого діалогу між центральною владою та місцевим самоврядуванням з питань централізованого теплопостачання. Ми очікуємо, що уряд дотримається усіх домовленостей і не допустить кризи в системі теплозабезпечення населення та соціальних об’єктів», – зазначив Кличко.

Реклама

Залишити коментар