Клічук перестраховується: в міськраді ускладнять процедуру припинення повноважень мера

У Чернівецькій міській раді можуть ускладнити процес дострокового припинення повноважень міського голови.

Новий порядок припинення повноважень мера оприлюднений в новій редакції Регламенту Чернівецької міської ради. Розгляд цього питання очікується на черговій сесії міськради 28 січня 2021 року, повідомляє molbuk.ua.

Згідно із запропонованими змінами, міська рада розглядає питання щодо дострокового припинення повноважень міського голови у разі, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, а також не забезпечує здійснення наданих йому повноважень, що підтверджується наявністю судових рішень.

Як зазначається у проекті нового Регламенту, питання про дострокове припинення повноважень мера Чернівців може виноситись на розгляд міськради за ініціативою не менш як половини депутатів від загального складу міськради. При цьому проект рішення обов’язково повинен містити обгрунтування і мотиви його прийняття.

Також зазначається, що проект рішення про дострокове припинення повноважень мера, з підписами не менше половини кількості депутатів міськради, упродовж одного робочого дня з моменту його надходження має бути оприлюднений на офіційному веб-порталі ради.

Згідно із запропонованою процедурою, після внесення проєкту рішення про дострокове припинення повноважень міського голови, з метою з’ясування обґрунтованості підстав для його прийняття, радою утворюється тимчасова контрольна комісія.

Також має проводитись документальна та юридична експертиза проекту рішення щодо дострокового припинення повноважень міського голови.

Водночас у проекті нового Регламенту міськради вказано, що проект рішення про дострокове припинення повноважень мера з відповідним обгрунтуванням і звітом тимчасової контрольної комісії та висновком юридичного управління з цього питання попередньо мають розглядатися постійними комісіями міської ради та виконавчим комітетом міськради. Також на засідання постійних комісій має бути запрошений міський голова, який матиме можливість заперечити інформацію.

Разом з тим, нова процедура передбачає, що з моменту оприлюднення проекту рішення та до засідань постійних комісій міському голові має надаватися право надати письмові персональні пояснення щодо обґрунтованості підстав та мотивів прийняття Радою рішення про дострокове припинення його повноважень.

Окрім того, напередодні голосування за дострокове припинення повноважень мера, у місті мають відбутися громадські слухання з цього питання.

Як зазначається у проекті Регламенту, рішення про дострокове припинення повноважень міського голови рада приймає шляхом таємного голосування після обговорення цього питання на сесії ради не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу Ради (28 голосів депутатів та 1 голосу міського голови).

Варто зауважити, що у “старому” Регламенті Чернівецької міськради процедура дострокового припинення повноважень міського голови описувалась лише одним реченням: “Повноваження Міського голови можуть бути припинені достроково в порядку, визначеному статтею 79 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.

Реклама

Залишити коментар