МЗС Литви пропонує внести Кіркорова до чорного списку нев’їзних

Міністерство закордонних справ Литви пропонує не впускати в Литву російського виконавця Філіпа Кіркорова та внести його до чорного списку нев’їзних.

Як повідомило МЗС, у понеділок Міністерству внутрішніх справ і Департаменту у справах міграції передано пропозицію, в якій міститься прохання внести громадянина РФ і Болгарії Філіпа Кіркорова до національного списку іноземців, яким заборонено в’їзд до Литви, передає Інтерфакс-Україна.

У поданні глави МЗС Габріелюса Ландсбергіса зазначено, що відомий виконавець своїми багаторазовими відвідуваннями Криму “свідомо заперечував територіальну цілісність і суверенітет України й у такий спосіб незаконно виправдовував агресивні дії Російської Федерації”.

“Ми системно оцінюватимемо всіх діячів, яких Росія прагне використовувати для пропаганди своєї зовнішньої політики та вчинення впливу на жителів Литви. Також не слід забувати й суворо оцінити і білоруських громадян, які сприяли розправі з мирними протестувальниками”, – зазначив міністр у рекомендації.

Пізніше в понеділок він сказав журналістам, що остаточне рішення стосовно Кіркорова запропоновано прийняти міністру внутрішніх справ Агне Білотайте. Ландсбергіс наголосив, що участь Кіркорова в концертах у Криму “сильно шкодить національній безпеці Литви”.

Як сказав глава МЗС, Кіркоров, “за нашою пропозицією, не повинен бувати в Литві”. “Таку пропозицію ми подали МВС, остаточне рішення в його руках”, – додав він.

Ландсбергіс також наголосив, що нинішній уряд повинен “системно оцінювати осіб, які прибувають до Литви загалом, із таких держав, як Росія”, і необхідно оцінювати можливість внесення до чорного списку й інших російських виконавців, а також “представників білоруського режиму, відповідальних за репресії” .

Дискусії про розширення чорного списку виникли після того, як з’ясувалося, що субсидії за культурні заходи, які не відбулися, було надано литовським компаніям, котрі планували концерти російських виконавців Філіпа Кіркорова і Михайла Шуфутинського, зазначає агентство BNS.

Реклама

Залишити коментар