Голову Чернівецької ТВК підозрюють у підробці документів – ЗМІ

Слідчими Національної поліції порушено кримінальне провадження за статтями 358 і 364 ККУ (підробка документів і зловживання службовим становищем) проти голови Чернівецької міської ТВК Анастасії Сімак, яка підписала постанову №1 від 13 січня 2021 року про реєстрацією депутатів міської ради від партії «Рідне місто» та «Команди Михайлішина» без належних для цього законних підстав.

Про це повідомляє БукІнфо з посиланням на власні джерела.

Водночас, секретар Чернівецької міської територіальної виборчої комісії Василь Рачинський написав заяву до Центральної виборчої комісії, в якій повідомив про відкликання свого підпису під постановою №1 від 13 січня 2021 року про реєстрацією депутатів міської ради від партії «Рідне місто» та «Команди Михайлішина», оскільки, за його словами, згідно част.12 статті 36 Виборчого кодексу України своє рішення виборча комісія має приймати більшістю від складу комісії, а за згадану постанову проголосувало лише сім членів комісії, що «складає менше за необхідну кількість голосів» для реєстрації новообраних депутатів.

Як відомо, 13 січня у коментарі місцевим ЗМІ голова Чернівецької міської ТВК Анастасія Сімак повідомила, що комісія з десятої спроби провела засідання, на якому ухвалила рішення про реєстрацію 10 новообраних депутатів міськради від партій “Команда Михайлішина” та “Рідне місто”.

Водночас, голова Чернівецької обласної виборчої комісії Микола Каспрук в коментарі МБ заявив, що міська ТВК не зареєструвала депутатами 10 осіб з партій “Команда Михайлішина” та “Рідне місто”.

За його словами, рішення ТВК про реєстрацію 10 кандидатів від двох партій депутатами міської ради є неправочинним у зв’язку з тим, що його підтримали лише 8 членів виборчої комісії при мінімально необхідній кількості голосів – 10.
“У середу було засідання ТВК. Новоназначені члени ТВК прийняли присягу. Зібрали вони кворум – 10 осіб. Довго вони обговорювали ці питання: реєструвати чи не реєструвати?”, – повідомив Каспрук.
“Пізніше прочитав я в Інтернеті, що депутатів зареєстрували. Але сьогодні я спілкуюся з членами ТВК… Вони проголосували тільки 8 голосами, хоча рішення про реєстрацію депутатів приймається більшістю від складу комісії, тобто 10 голосами. Тобто, те, що Сімак оголосила на засіданні, що рішення прийнято – це не є правильно. Це означає, що реєстрації, як такої, депутатів від “Рідного міста” і “Команди Михайлішина” не відбулося”, – сказав голова обласної виборчої комісії.Водночас секретар Чернівецької міської територіальної виборчої комісії Василь Рачинський повідомив виданню МБ, що 13 січня на засіданні ТВК за реєстрацію нових депутатів міськради проголосували “7 або 8 членів комісії”. На уточнююче запитання: “Тобто, не 10 голосів було?”, Рачинський відповів: “Ні, не було”.

Фото – МБ

Реклама

Залишити коментар