ЗМІ: На думку Банкової Осачук – лузер, який програв і місто, і область

Після змін до Виборчого кодексу кількісний склад обласних рад в Україні майже не змінився. Зменшилася лише чисельність Черкаської та Хмельницької облрад — з 84 до 64 депутатів. Найбільшими за складом залишилися Дніпропетровська та Харківська обласні ради, в них аж по 120 депутатів. Тоді як Вінницька, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Львівська, Одеська, Полтавська обласні ради налічують по 84 обранці.

У решті областей кількість депутатів рад — по 64. В Донецьку та Луганську облради вибори цього року не проводилися.

Програвши місцеві вибори, особливо — до  обласних рад (з монобільшістю ніде не склалося), партія влади зробила ставку на широкий компроміс. В результаті у «Слуги народу» в 12 областях — свій голова облради і ситуативна більшість, що об’єдналася під розподіл обласного «пирога». (Опоненти «слуг» в Київській та Запорізькій області оскаржують обрання голови облради в суді). Важливо, що союзи партії влади мають безрозмірний діапазон. Починаючи від ЄС і «Свободи» і закінчуючи ОПЗЖ.

Однак й інші партії (так само як і Слуга народу) з легкістю вступали в неприродні союзи, опускаючи питання ідеології заради миттєвих корисливих інтересів і лояльності центральної влади. Як, навіщо і де особливо яскраво, — йдеться в дослідженні післявиборчих розкладів у обласних радах від видання ZN.

 

Чернівецька — єдина область, де максимально довго затягувалося скликання першої сесії обласної ради. Облрада складається тут із представників восьми партій. Найбільше депутатів від партії «Слуга народу» — 12. «Батьківщина», «Єдина альтернатива» (партія Романа Клічука, обраного мером Чернівців) та ЄС отримали по 9 мандатів, «Аграрна партія України» — 7, «Громадський рух «Народний контроль», ОПЗЖ та «За майбутнє» — по 6.

Згідно з постановою Чернівецької обласної територіальної виборчої комісії, пленарне засідання першої сесії новообраної Чернівецької обласної ради VIII скликання відбулося 17 грудня.

Проте, вже зранку в місті було тривожно. До поліції надійшов дзвінок про замінування приміщення Чернівецької міської ради. Водночас спокійно і за процедурою розпочалося засідання обласної ради. Основним питанням було обрання голови. 

Серед претендентів на цю посаду були депутат від «Слуги народу» Володимир Жаровський та Олексій Бойко від «Аграрної партії України». Під час засідання одна з партій змінила свої вимоги щодо участі у більшості. Стало зрозуміло, що голосів на обрання Жаровського немає.

Фракція «Батьківщина» почала пропонувати зміни до передбаченого порядку голосування — голосувати мали не за алфавітом, а фракціями. 

Ця ідея викликала суперечки серед депутатів. Фактично мова йшла б про контрольоване голосування, коли партійні керівники мають можливість забезпечити 100% голосів своїх колег за потрібного кандидата.

Підтримки ця ініціатива не знайшла. Тому голова облради попереднього скликання, депутат від «Батьківщини» Іван Мунтян вніс пропозицію оголосити перерву. Її підтримали обранці від «Народного контролю». Представники «Батьківщини» і «Слуг народу» покинули залу.

Була оголошена перерва в засіданні. Саме в цей час до поліції надійшов дзвінок про замінування будівлі ОДА, де знаходиться й облрада. Вже перебуваючи на вулиці, представники деяких партій дійшли згоди аби продовжити засідання вранці 18 грудня.

Сесія продовжилася з того ж таки питання обрання голови облради. За результатами таємного голосування посаду отримав заступник голови Чернівецької ОДА, депутат від «Аграрної партії» Олексій Бойко.

За нього проголосували 35 із 63 депутатів. За «Слугу народу» Володимира Жаровського віддали голоси 27 депутатів. 

Першим заступником голови Чернівецької обласної ради обрали Миколу Гуйтора від партії «Слуга народу». Його підтримали 47 депутатів — значно більше, ніж голову. Заступником став Михайло Павлюк від «ЄС» (46 голосів «за»). 

Незважаючи на поразку в боротьбі за посаду очільника облради, представники президентської партії отримали посаду першого заступника. Проте, це не означає їх автоматичного входження до більшості. Причини цих маневрів будуть зрозумілі вже після розподілу комісій та під час наступних засідань.

Очевидно, не обійдеться тут і без політичних ігор в Чернівецькій міській раді. Адже обидві сесії відбулися в один день — 18 грудня. І міська рада зібралася лише частково — присягу склали 26 із 42 депутатів. Саботували засідання депутати трьох політичних сил — «Рідне місто» екссекретаря міськради Василя Продана, «Громадський рух «Народний контроль» і «Команда Михайлішина». Схоже, протистояння різних груп впливу (Продана/Михайлішина з новим мером Чернівців Клічуком та його «Єдиною альтернативою») впливатиме на роботу і міської, і обласної ради. І цілком імовірно перед офісом президента постане питання заміни в регіоні голови ОДА, яким на сьогодні є Сергій Осачук. На думку Банкової — лузер, який програв і місто, і область.

 

Джерело – ZN

Реклама

Залишити коментар