Як відрізнити коронавірус від грипу: рекомендації інфекціоніста

Ключовим фактором, за яким можна відрізнити COVID-19 від грипу, щоб почати адекватне лікування, є рівень кисню в крові. Про це розповіла інфекціоніст, медичний експерт Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Катерина Булавінова в ефірі телеканалу 1+1, передає Кореспондент.

Вона зазначила, що кількість госпіталізованих за добу пацієнтів буде зростати, оскільки почався сезон грипу. Але сприяти раціональній госпіталізації може пульсоксиметрія.

“І ви ніколи в житті не відрізните одного пацієнта від іншого, а тому будь-який пацієнт з високою температурою і різними симптомами буде вам потенційно здаватися грипом, коронавірусом або грипом з коронавірусом. Але нагадую всім, що через те, що місць в лікарнях не багато і госпіталізація повинна бути раціональною, то головне при госпіталізації – пульсоксиметр, тобто рівень кисню в крові. Якщо у людини цей рівень 92 – це за українським протоколом, то він вже повинен бути госпіталізований і отримувати кисневу підтримку”, – сказала лікар.

За її словами, пересічні українці і навіть деякі лікарі продовжують використовувати “фуфломіцини” або антибіотики, які не лікують ні грип, ні коронавірус, замість того, щоб виміряти рівень кисню в крові і почати, за необхідності, кисневу терапію.

Реклама

Залишити коментар