Через здорожчання тарифу на передачу струму можливі проблеми з водопостачанням – експерт

Підвищення тарифу на передачу струму спричинить проблеми в роботі водоканалів, які можуть відключити від електропостачання за борги, і українці залишаться без води.

Про це заявив директор Асоціації водоканалів України Олександр Шкінь у коментарі 112.ua, передає РБК-Україна.

“У порівнянні з груднем минулого року вартість електроенергії для водоканалів зросла майже на 50%. Вона є ключовою складовою собівартості послуг із водопостачання та водовідведення. Попри поступову зміну структури тарифу, застосування енергозберігальних технологій, на електроенергію припадає понад 40% собівартості”, – пояснив Шкінь.

За його словами, чергове підвищення тарифу на передачу струму може призвести до відключення водоканалів від електропостачання. Він нагадав, що підприємства й зараз мають значні борги за спожитий струм через низький тариф на свої послуги та зменшення рівня оплат від населення, а зростання витрат на електроенергію значно погіршить їх становище.

“На жаль, водоканали знову стають заручниками ситуації. Враховуючи зменшення реалізації послуг та погіршення платоспроможності споживачів, водоканали не в змозі розраховуватися за своїми зобов’язаннями, але не надавати послуги не мають права. Законодавчо на період карантину було встановлено заборону на відключення водоканалів від електропостачання, але ця норма діяла всього кілька місяців, після чого було скасовано: водоканали знову стали відключати за старі борги, що спостерігалося в Павлограді й Марганці”, – розповів Шкінь.

Реклама

Залишити коментар