Росія вербує «миротворців» на Донбасі для Нагірного Карабаху — Міноборони України

Росія на непідконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей вербує людей для укомплектування своїх «миротворчих» підрозділів, які виконуватимуть завдання у Нагірному Карабаху.

Про це повідомила пресслужба Міноборони України, посилаючись на інформацію Головного управління розвідки.

Там зазначили, що на території окупованого Донбасу Росія продовжує прискорений процес примусової паспортизації населення.

Так, наявність російського паспорта є обов’язковою умовою проходження військової служби у з’єднаннях і частинах бойовиків. Без російського громадянства не беруть також у російські «миротворці», яких потім направляють у Нагірний Карабах, кажуть у Міноборони.

Також щодо паспортів у повідомлені зазначається, що бойовики розглядають питання запровадження обмежень громадянських прав для людей, які мають паспорт громадянина України, з наданням статусу «іноземного громадянина». Їх хочуть позбавити «виборчого права» та можливості укладати цивільно-правові угоди, які потребують нотаріального посвідчення.

Через військові успіхи Азербайджану в Карабаху влада Вірменії змушена була погодитись на невигідну угоду, яка, серед іншого, передбачає, що Єреван має віддати Азербайджану фактично весь так званий пояс безпеки — це райони Азербайджану, захоплені вірменами під час попередньої війни, вони мали забезпечувати безпеку власне самої невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки. Ті райони НКР, які Баку вже зайняв, також залишаються під контролем Азербайджану.

Крім припинення вогню, країни домовилися про те, що в Нагірному Карабаху щонайменше на 5 років розташуються російські миротворці, натомість Вірменія свої сили виведе.

Повний текст угоди читайте тут.

Така угода викликала обурення вірменів, у Єревані не припиняються акції протесту, від прем’єра Нікола Пашиняна вимагають піти у відставку. Також парламент зібрався на позачергове засідання, але 11 листопада не вистачило кворуму, аби розглянути відставку прем’єра.

Реклама

Залишити коментар