Що думають у ЦВК на рахунок довгого підрахунку голосів у Чернівцях

Чернівці стали єдиним обласним центром України, який до цього часу ще не встановив офіційні результати виборів міського голови та міської ради, а також де гальмується процес встановлення результатів виборів обласної та районної рад.

Це пов’язано із судовими позовами партій, захворюваністю членів ТВК на коронавірус і перерахунком голосів виборців на понад 50-ти виборчих дільницях.

Що про цю ситуацію думають у ЦВК, та чи може Центрвиборчком вплинути на пришвидшення встановлення результатів місцевих виборів у Чернівцях? Про це molbuk.ua поцікавився у члена ЦВК Володимира Перепелюка.

– Чи існує можливість пришвидшення встановлення результатів виборів у Чернівцях?

– Так. 9 листопада 2020 року до Чернівецької міської територіальної виборчої комісії направлено працівників Секретаріату ЦВК для забезпечення організаційно-методичної та юридичної допомоги цій територіальній комісії під час встановлення результатів виборів місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.

– Чи справді комісію можуть розпустити, а бюлетені відправити на перерахунок в ЦВК? Що для цього потрібно?

– Бездіяльність із невстановлення підсумків голосування та результатів виборців є грубим порушенням Конституції України та Виборчого кодексу України. Таке порушення може бути підставою для дострокового припинення повноважень усього складу територіальної виборчої комісії за рішенням Центральної виборчої комісії.

– Чи є ймовірність того, що через затягування підрахунку у Чернівцях, результати може встановити Центральна виборча комісія?

– Так. У разі невиконання відповідною територіальною виборчою комісією вимог Виборчого кодексу України щодо встановлення в порядку та строки, визначені цим Кодексом, результатів відповідних місцевих виборів результати таких місцевих виборів встановлює ЦВК.

– Чи є ймовірність визнання цих виборів у Чернівцях такими, що не відбулися, і чи є можливість призначення повторних виборів у Чернівцях?

– Рішення про визнання виборів депутатів обласних, районних, міських рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 тисяч і більше) такими, що не відбулися, та про призначення повторних виборів, може бути прийнято у разі, якщо:

1) у виборчому бюлетені в день голосування не залишилося жодного виборчого списку організації партії в єдиному багатомандатному виборчому окрузі;

2) за результатами виборів неможливо сформувати 2/3 складу відповідної місцевої ради;

3) виборчий процес місцевих виборів був зупинений в зв’язку з введенням в Україні чи в окремих її місцевостях воєнного або надзвичайного стану.

Наразі усі ці обставини відсутні.

Реклама

Залишити коментар