В Україні запускають національний тест на цифрову грамотність

Міністерство цифрової трансформації України запускає національний тест на цифрову грамотність – “Цифрограм”. Про це повідомляє УНН з посиланням на пресслужбу уряду.

“Мінцифри запускає “Цифрограм” — національний тест на цифрову грамотність. Завдання тесту систематизовано за сферами знань європейської рамки цифрових компетентностей для громадян DigComp 2.1., адаптованої українськими експертами”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що тест запускають на онлайн-платформі “Дія.Цифрова освіта”.

Зокрема вказано, що тестування передбачає перевірку базових знань та навичок із цифрової грамотності 6 сферах:

– Основи комп’ютерної грамотності;
– Інформаційна та медіаграмотність. Вміння працювати з даними;
– Створення цифрового контенту;
– Комунікація і взаємодія у цифровому суспільстві;
– Безпека у цифровому середовищі;
– Вирішення технічних проблем. Навчання впродовж життя у цифровому суспільстві.

“Кожна із цих сфер знань охоплює 5 компетентностей. Цифрограм пропонує учасникам тестування дати відповідь на 90 запитань. Приблизна тривалість проходження тесту 30-40 хвилин”, – вказано у повідомленні.

Повідомляється, що за словами заступника міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерії Іонан, метою національного тесту на цифрову грамотність є перевірити готовність українських громадян до життя та роботи в умовах побудови “держави в смартфоні”.

“Минулого року ми провели перше в Україні соціологічне дослідження цифрових навичок громадян. Виявилося, що 53% українців володіють цифровими навичками на рівні нижче середнього. А цього року вперше в Україні з’явилась можливість перевірити знання та навички з цифрової грамотності за різними сферами знань, зазначеними в Європейській рамці цифрових компетентностей для громадян. Це дозволить в режимі реального часу проводити дослідження цифрової грамотності в масштабах всієї країни”, — сказала Валерія Іонан.

Зазначається, що тест допоможе виявити загальний рівень цифрової грамотності, прогалини у цифрових навичках і зорієнтує, які саме компетенції варто вдосконалити. Покращити рівень цифрової грамотності по окремим сферам можна на національній онлайн-платформі “Дія.Цифрова освіта”, де розміщено у безкоштовному доступі 36 освітніх серіалів. Після складання тесту кожен отримає електронний сертифікат, який засвідчує загальний рівень цифрової грамотності, загальну кількість набраних балів, а також кількість балів по кожній сфері компетентностей..

Реклама

Залишити коментар