Корейські вчені будуть очищувати від радіації ЧАЕС

Корейський інститут досліджень атомної енергії (KAERI) долучиться для дезактивації радіоактивно забруднених матеріалів на території Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС)

Про це повідомили у Державному агентстві України з управління зоною відчуження у Facebook.

Зокрема корейські науковці будуть очищувати від радіоактивного забруднення фрагменти бетону та металу, які мають широкий спектр випромінюючих елементів.

За словами заступника технічного директора держагентства Олександра Скомарохова, співробітництво з корейським інститутом буде взаємовигідним.

«KAERI має технічні розробки, спрямовані на дезактивацію радіоактивно забруднених поверхонь, однак випробувати ці технології на реальних, а не штучно забруднених поверхнях, не може, оскільки подібні забруднення в Кореї на сьогодні відсутні», ㅡ сказав він.

Водночас, за його словами, співробітники ЧАЕС постійно шукають засоби та технології, які дезактивують радіацію та зможуть істотно зменшити кількість РАВ, що утворюються в під час цього процесу. Для корейських науковців майданчик ЧАЕС стане свого роду лабораторним полігоном для випробування своєї технології.

Випробування на ЧАЕС триватимуть до кінця 2021 року. Якщо результати будуть позитивними, Чорнобильська АЕС отримає додаткову технологію дезактивації з правом використання виключно на промисловому майданчику станції.

ЧАЕС співпрацюватиме з Корейським інститутом досліджень атомної енергії (KAERI) щодо дезактивації радіоактивно…

Опубліковано Державне агентство України з управління зоною відчуження Вівторок, 27 жовтня 2020 р.

Реклама

Залишити коментар