У Чернівцях опалювальний сезон під загрозою – “Чернівцігаз”

Через борги “Чернівцітеплокомуненерго” оселі чернівчан можуть і надалі залишитись без опалення.

Про це повідомляє АТ “Чернівцігаз”, пише МБ.

“Через зниження температури постало питання про необхідність початку опалювального сезону. Попри заяви посадовців про готовність тепломереж до старту опалювального сезону, оселі чернівчан можуть і надалі залишитись без опалення. Оскільки через заборгованість, що тільки накопичується, АТ “Чернівцігаз” не має права здійснювати розподіл газу теплопостачальному підприємству – “Чернівцітеплокомуненерго”, – йдеться у повідомленні “Чернівцігаз”.

На початок жовтня загальна заборгованість МКП “Чернівцітеплокомуненерго” за послуги розподілу природного газу склала 26,1 млн гривень. На кінець року, прогнозований борг теплопостачального підприємства зросте ще до 35,7 млн гривень.

Попри чисельні звернення та інформування через ЗМІ, керівництво міського теплопостачального підприємства та міської ради досі не зверталися до АТ “Чернівцігаз” щодо строків погашення заборгованості та порядку подачі газу на об’єкти “Чернівцітеплокомуненерго”.

Подібні дії чи то бездіяльність, ставлять під загрозу вчасний початок опалювального періоду для десятків тисяч споживачів тепла обласного центру.

Залишається відкритим і питання підключення до газопостачання інших непобутових споживачів, в тому числі й бюджетних організацій в місті Чернівці та області. Адже понад 670 таких споживачів газу, не виконали пряму вимогу Кодексу ГРМ та не встановили засоби дистанційної передачі даних (модеми) на вузли обліку газу. Це унеможливлює їхнє підключення до газорозподільної системи на новий опалювальний сезон.

Законодавством визначено (Закон України “Про ринок природного газу” та Кодексу ГРМ), що відбір енергоносія з газорозподільної системи здійснюється за умови своєчасної оплати послуг з доставки газу, наявності договору з постачальником, заведених лімітів газу (номінацій), а також оснащення лічильників засобами дистанційної передачі даних (модемами).

Реклама

Залишити коментар