Арсеній Яценюк: Ініційоване владою опитування несе ризики для держави

Ініційоване владою опитування – це технологія. Найбільші ризики для держави сьогодні – відсутність законності, ідеології, професійності та патріотизму, – сказав прем’єр-міністр України 2014-2016 років, лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк у програмі «Червона лінія» на каналі «Еспресо» 15 жовтня, повідомляє пресслужба партії.

Відповідаючи на запитання щодо ініційованого президентом опитування під час голосування на місцевих виборах, Арсеній Яценюк нагадав, що 2019 року відбувся незаконний, неконституційний розпуск Верховної Ради. «Першим рішенням президента був указ про розпуск парламенту. Незаконний і неконституційний. Вони як стали на цю дорогу в 2019 році, і їдуть по цій дорозі до сьогоднішнього дня», – підкреслив він.

Фракція «Народного фронту», нагадав Арсеній Яценюк, повстала проти незаконного указу президента про розпуск парламенту: «Тоді більша частина населення аплодувала, казала: давайте розгонимо Раду. Зараз опитування говорять те саме: давайте розгонимо цю Раду. Так що, президент, може, зараз видасть так само указ про розпуск парламенту? І, на превеликий жаль, в 2019-му, всі політичні сили мовчали, крім нашої».

Лідер «Народного фронту» назвав ініційоване президентом опитування «класичною технологією»: «Мета цього опитування, скоріш за все, – це мобілізація провладного електорату. Щоб виборець провладної партії прийшов на виборчі дільниці».

Друга мета, переконаний Арсеній Яценюк, – «запустити питання, на які отримати завідомо вже зрозумілі відповіді».

«Яка взагалі юридична вага цього опитування? Де є така норма в Конституції чи в законі, що ми проводимо опитування? Хочете опитування? Чи ви хочете через це опитування потім провести легітимізацію якихось неконституційних рішень?», – наголосив Арсеній Яценюк.

Він підкреслив, що для держави це несе неймовірні ризики: «Для держави, найбільші ризики, які я сьогодні бачу, – це відсутність законності, відсутність ідеології, відсутність професійності, відсутність духу патріотизму».

Лідер «Народного фронту» наголосив, що президенту випав історичний шанс, а з іншого боку – неймовірна історична відповідальність: «Його вибрав народ. Він ще буде в офісі президента принаймні відповідно до Конституції 3,5 роки. Від нього і від його партії залежить ваше життя, моє життя і всієї країни. Тобто, це історична місія. Чи в стані він прийняти для себе рішення, що він цю місію виконає? В стані. Тільки треба сісти і це рішення прийняти. Він навіть зобов’язаний це зробити. Це обов’язок».

Реклама

Залишити коментар