Кабмін визначив критерії доступності виборчих дільниць для осіб з інвалідністю

Кабінет Міністрів України затвердив розроблений Міністерством розвитку громад і територій проект постанови про затвердження критеріїв доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення приміщень для виборчих дільниць.

“Ці критерії дадуть змогу забезпечити доступність та інклюзивність виборчого процесу, отже, сприятимуть дотриманню виборчих прав осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення”, – наводить прес-служба міністерства слова його глави Олексія Чернишова, передає Інтерфакс-Україна.

Критерії передбачають облаштування не далі ніж 50 метрів від виборчої дільниці безоплатних паркомісць, встановлення пандусів або піднімальних пристроїв, обладнання шляхів руху до будівлі та приміщень виборчих дільниць засобами орієнтування та інформаційної підтримки.

Пішохідні доріжки, тротуари і пандуси мають бути рівними та без бордюрів, що можуть перешкоджати пересуванню на кріслах колісних або на милицях.

Дверні отвори приміщень мають бути без порогів і перепадів висот підлоги, ширина дверних отворів і відкритих отворів у стіні, а також виходів з приміщень виборчих дільниць на сходову клітку має становити не менше ніж 90 см.

Якщо приміщення виборчих дільниць неможливо повністю пристосувати для потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, місцеві органи виконавчої влади та місцевого самоврядування мають забезпечити безперешкодний доступ до таких приміщень.

Місцеві вибори в Україні заплановані на 25 жовтня.

Реклама

Залишити коментар