Катастрофа АН-26: ДБР розглядає версію теракту

Слідство не відкидає всіх можливих версій аварії літака в Чугуєві Харківської області, версію теракту можна буде виключити після проведення вибухотехнічної експертизи, повідомив керівник Головного слідчого управління Держбюро розслідувань (ДБР) Максим Борчаковський, пише Інтерфакс-Україна.

“Усі версії, які наразі звучать у ЗМІ, не відкидаються… Нині вирішується питання щодо вибухотехнічної експертизи… Її буде проведено однозначно. Крім вибухотехнічної експертизи, здійснюється технічне розслідування”, – сказав він журналістам у середу в Києві.

Відповідаючи на уточнювальне запитання агентства “Інтерфакс-Україна” про те, чи означає це, що виключити версію теракту можна буде тільки за результатами проведеної вибухотехнічної експертизи, Борчаковський сказав: “Так”.

Як повідомлялося, 25 вересня близько 20:50 на автодорозі Київ-Харків-Довжанський сталася авіакатастрофа. Під час планових навчальних польотів впав і загорівся військовий літак марки АН-26, який здійснював посадку на аеродромі військової частини в місті Чугуєві Харківської області. На борту перебували 27 осіб (20 курсантів і сім офіцерів Харківського університету Повітряних сил ЗС України ім. Кожедуба). 26 людей загинули, вижив один курсант.

За інформацією Держбюро розслідувань, перевіряються такі версії слідства: катастрофа внаслідок технічної несправності агрегатів літального апарата; катастрофа внаслідок неналежного виконання своїх службових обов’язків екіпажем; неналежне виконання службових обов’язків особами, які були відповідальними за управління польотами; неналежне технічне обслуговування літака та підготовки його до польоту.

Розпочато досудове розслідування за фактом порушення правил польотів і підготовки до них, що спричинило тяжкі наслідки (ст.416 Кримінального кодексу України).

Реклама

Залишити коментар