У Білорусі проходять вибори президента

У Білорусі в неділю, 9 серпня, проходить голосування на виборах президента країни. Виборчі дільниці працюватимуть з 8-ої до 20-ої години за місцевим часом. Право голосу мають близько семи мільйонів білорусів, пише Кореспондент.

З 4 по 8 серпня відбулося дострокове голосування. За останніми даними Центральної виборчої комісії країни, під час нього на дільниці прийшли 41,7 відсотка виборців. Такий високий відсоток виборців, які проголосували достроково, в Центрвиборчкомі пояснили проведенням виборів у літню пору, коли багато білорусів на вихідні виїжджають на дачі, повідомляє агентство новин “Інтерфакс”.

Передбачається, що попередні результати виборів будуть оголошені вранці 10 серпня.

Кандидати в президенти

Згідно з конституцією Білорусі, президент країни обирається строком на п’ять років. Президентом може стати громадянин чи громадянка Білорусі віком від 35 років, що постійно проживає в країні щонайменше десять років безпосередньо перед виборами.

Центральна виборча комісія (ЦВК) країни зареєструвала п’ятеро кандидатів у президенти: чинного президента Олександра Лукашенка, опозиційну кандидатку Світлану Тихановську, екс-депутатку парламенту країни Анну Канопацьку, співголову громадського об’єднання “Говори правду” Андрія Дмитрієва і голову партії “Білоруська соціал-демократична громада” Сергія Черечня.

ЦВК відмовила в реєстрації кандидатами в президенти двом відомим у Білорусі особам: колишньому главі “Белгазпромбанку” Віктору Бабарику й екс-главі “Парку високих технологій” Валерію Цепкалу.

За часи незалежності Білорусі це вже шості вибори президента країни. Чинний президент Олександр Лукашенко брав участь у всіх попередніх та офіційно був визнаний їхнім переможцем. Він обіймає вищу державну посаду з 1994 року. Решта кандидатів уперше беруть участь у президентській виборчій кампанії.

Реклама

Залишити коментар