Влада України не готова до проведення виборів в умовах пандемії – КВУ

 Українські органи державної влади не готові до проведення місцевих виборів в умовах пандемії коронавірусу, заявив голова Комітету виборців України (КВУ) Олексій Кошель.

“На превеликий жаль, у нас є всі підстави вважати, що українська влада не готова до проведення виборів в умовах коронавірусу. Згідно з оцінкою експертів нашої організації, влада не готова ні до жорсткого сценарію, ні до м’якого сценарію організації виборів в умовах пандемії”, – сказав Кошель під час прес-конференції в агентстві “Інтерфакс-Україна”.

За його словами, йдеться про матеріальне забезпечення членів комісій, яке необхідне для безпечного проведення місцевих виборів і про додаткові витрати з державного бюджету на закупівлю засобів захисту.

“Йдеться про досить великі цифри. В Україні майже 33 400 дільниць, на яких працюватимуть сотні людей: члени комісій, спостерігачі, представники правоохоронних органів. Кожну з цих дільниць необхідно забезпечити достатньою кількістю дезінфекційних засобів. Йдеться не про маленькі тюбики, а про тонни, літри дезінфікувальних речовин. Кожного члена комісії необхідно забезпечити захисними масками, змінювати їх кожні декілька годин. У результаті ми отримаємо цифру в мільйони захисних масок”, – сказав голова КВУ.

За словами Кошеля, видатки держбюджету на закупівлю засобів захисту для виборчих комісій можуть вимірюватися сотнями мільйонів гривень. Механізм дій для підготовки проведення місцевих виборів в умовах пандемії має бути наступним: “Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко і Міністерство охорони здоров’я мають розробити рекомендації для Центральної виборчої комісії про проведення виборів в умовах загрози пандемії. ЦВК має зробити підрахунки і Верховна Рада має внести зміни до державного бюджету”.

У КВУ закликали Ляшка виконати цю роботу якомога швидше, оскільки до старту передвиборної кампанії залишився місяць. Кошель також звернувся до політичних партій із закликом переглянути свої списки членів окружних і дільничних виборчих комісій і виключити звідти людей старшого покоління, оскільки вони перебувають у групі ризику із захворювання на COVID-19.

Реклама

Залишити коментар