У Бейруті вибухнула аміачна селітра з судна російського бізнесмена

Вища рада оборони Лівану вважає, що вибух в порту Бейрута стався через 2750 тонн нітрату амонію (аміачної селітри), конфіскованих у 2014 році з судна російського бізнесмена.

Про це повідомляє ліванське видання LBCI, пише Громадське.

Раніше судном «Росус», про який йдеться, володів російський підприємець Ігор Гречушкін з Хабаровська. Принаймні так говорили моряки, які працювали на цьому судні, передає російська Meduza.

У 2013 році судно «Росус» під прапором Молдови вийшло з грузинського Батумі в Мозамбік, після чого через технічні неполадки зайшло в порт Бейрута.

Ліванська влада заборонила судну виходити в море. Більшу частину екіпажу відпустили, на борту залишилися четверо моряків, які змогли виїхати з Бейрута тільки через рік. За їхніми словами, Ігор Гречушкін «фактично кинув судно».

Через ризики, пов’язані зі зберіганням аміачної селітри, вантаж з цього судна перемістили на один зі складів у порту Бейрута.

За даними сервісу MarineTraffic, в останній раз місцерозташування судна реєстрували в листопаді 2014 року — воно стояло неподалік від місця, де напередодні стався вибух.

Реклама

Залишити коментар