Продан оскаржує поновлення на посаді мера Чернівців Каспрука у Верховному суді (оновлюється)

У Верховному суді України розглядається касаційна скарга Чернівецької міської ради та секретаря Чернівецької міської ради Василя Продана про визнання протиправним і скасування рішення про поновлення на посаді міського голови Чернівців Олексія Каспрука та виплати середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Представник Чернівецької міської ради Анатолій Попов: “Я так розумію що суд першої інстанції визначив і апеляційний погодився, що депутатам непритаманно оцінювати дії міського голови. Натомість це не відповідає дійсності, натомість у судовому порядку є різночитання норм законів”. При цьому Попов наголошує, що суди визнавали протиправними розпорядження Чернівецького міського голови. Натомість суд звернув увагу, але наголосив, що у кожному з тих випадків відбулося поновлення порушеного права.

Щодо процедурних порушень під час голосування про дострокове припинення повноважень міського голови Попов заявив, що те, що було допущено порушення процедури голосування, не значить що рішення про припинення повноважень незаконне. Це ж стосується і публічного обговорення – чи значить відсутність слухань що рішення незаконне?

Представниця міського голови Чернівців Марія Поляк: “Нам досі не зрозуміло, які підстави були для припинення повноважень. Ніхто із суддів не поставив під сумнів повноваження ради припиняти повноваження, натомість не були названі ці підстави. Міськрада допустила низку істотний процедурних порушень: окрім неназваних мотивів, не весь проект рішення був опублікований, не було інформації про виконавця і те, ким вноситься проект. Експертиза юридичним управлінням не була проведена, що недопустимо”.

Чернівецький міський голова Олексій Каспрук: “Зважаючи на суспільнмй резонанс цього процесу, окружний суд у Чернівцях слухав справу колегіально, так само у 7-му апеляційному було кілька засідань – тому переконаний що судді двох інстанцій дуже грунтовно дослідили всі матеріали”.

Наразі суд встановив розбіжність у висновках і застосуванні норм права. Оголошено перерву. Наступне засідання відбудеться у п’ятницю, 17 липня, о 15.00.

Реклама