Парад у Москві: страх змушує керівництво РФ виправдовувати свою агресивну історію – Данило Лубківський

Президент Росії Володимир Путін проводить військові паради, щоб вдавати силу, а не для вшанування мільйонів жертв Другої світової війни.

Про це під час онлайн-дискусії Київського Безпекового Форуму заявив модератор дискусії, екс-заступник міністра закордонних справ України Данило Лубківський, коментуючи нещодавній військовий парад у Москві, присвячений 75-й річниці перемоги над нацистською Німеччиною.

«Росія проводить парад на Красній площі. Утім, він призначений не для того, щоб вшанувати пам’ять мільйонів жертв Другої світової війни. Путін святкує те, що він вважає величчю Росії – таким чином він транслює бажання відновити міжнародну значущість Росії, яка переживає спад, і продемонструвати загрозу для інших», – сказав він. Лубківський наголосив, що у сприйнятті Путіна це означає силу.

«За їхнім «святкуванням» маскується страх. Вони бояться зовнішнього світу, бояться злодіянь, яких вони вчинили в історії, бояться втратити сенс віри в концепцію самопроголошеної величі», – сказав він.

На думку дипломата, страх змушує російське керівництво виправдовувати свою агресивну історію і зневажливе ставлення до свободи та незалежність інших.

«Він (страх, – ред.) навіть змушує їх виправдовувати війну проти України. Окуповані Крим і Донбас, спаплюжені землі та долі, надії та майбутнє. Щодня вбивають українців-захисників. Так виглядає і саме про це – їхній марш на Красній площі», – резюмував Данило Лубківський.

Реклама

Залишити коментар