Яценюк: Мета Росії – контролювати європейський газовий ринок через «Північний-потік-2»

«Це в інтересах ЄС – зупинити геополітичний проєкт «Північний потік». Вітаємо зусилля США ввести санкції проти тих, хто мають будь-який стосунок до його будівництва», – наголосив Голова Київського Безпекового Форуму, Прем’єр-міністр України 2014-2016 років Арсеній Яценюк під час онлайн-дискусії КБФ 19 липня.

«У Росії є дві цілі. Її мішень – це європейський газовий ринок. Ідея Росії – захопити і повністю контролювати ринок ЄС, і створити обмеження шляхом будівництва «Північного потоку-2». Ще одна ціль, якої Росія дуже прагне, – обійти Україну та фактично знищити українську газотранспортну систему, як і ГТС Польщі та Словаччини», – наголосив він.

Окрім того, за словами Арсенія Яценюка, ідея Росії – підірвати відносини між США та Європейським Союзом: «Ціль Росії не має жодного відношення до бізнесу – це питання геополітики».

Голова КБФ також наголосив, що Україна цінує рішення Сполучених Штатів накласти санкції на «Північний потік-2»: «Завдяки цьому рішенню нам вдалося підписати контракт на транзит газу. Він далеко не найкращий, але нам вдалося підписати цю транспортну угоду з РФ».

Арсеній Яценюк також висловив вдячність представникам Групи підтримки України в Конгресі США, які направили листа до Держсекретаря США із закликом застосувати санкції проти російських підприємств, якщо вони намагатимуться завершити будівництво «Північного потоку-2».

«У нинішніх обставинах Європі важливо усвідомити, що це в інтересах ЄС – зупинити цей геополітичний проєкт. Ми покладаємося на зусилля США ввести санкції проти тих, хто мають будь-який стосунок до будівництва цього антиєвропейського, антиукраїнського та антиамериканського проєкту, який підриває енергетичну незалежність. Це – «Північний потік-2»», – наголосив Арсеній Яценюк.

Реклама

Залишити коментар