Арсеній Яценюк: П’ять країн мають запропонувати РФ нову угоду замість «Мінська». Якщо відмовиться – покласти на неї всю відповідальність

Росія не виконала жодного пункту Мінських угод. Необхідно розширити формат до «Нормандія плюс Будапешт», запропонувати Росії підписати багатосторонню міжнародно-правову угоду про відновлення суверенітету, територіальної цілісності України і гарантії її безпеки. Однозначну і без жодних додаткових інтерпретацій.

Про це заявив Голова Київського Безпекового Форуму, Прем’єр-міністр України 2014-2016 років Арсеній Яценюк під час онлайн-дискусії КБФ 12 червня.

«У нас є страх, у всіх нас, про те, що от якщо ми тільки скажемо погане слово про «Мінськ», на завтрашній день ця вся хитка конструкція розсиплеться, і Росія почне агресивні дії. Не треба боятися. Треба сказати правду», – зазначив він.

На його переконання, учасники Нормандського формату повинні провести міжнародний аудит виконання «Мінська». «І наші партнери Німеччина і Франція, і Україна повинні заявити про те, що Росія не виконала жодного пункту Мінських угод. Таким чином поставити крапку в реалізації «Мінська», – заявив Арсеній Яценюк.

Наступним кроком треба запропонувати Росії розширити формат на «Нормандія плюс Будапешт». «Зараз я розумію, що американський народ і американська адміністрація зайнята і внутрішніми проблемами, і виборами, але вибори пройдуть, і після цього нам необхідно, щоб в Нормандсько-Будапештському форматі були присутні Німеччина, Франція, Сполучені Штати Америки, Великобританія в Україна».

Третє, зазначив Арсенія Яценюк, ці п’ять країн, які були учасниками як Будапештського меморандуму, так і Нормандського формату, повинні запропонувати Росії підписати багатосторонню міжнародно-правову угоду про відновлення суверенітету, територіальної цілісності і забезпечення гарантій безпеки українській державі. «Без двозначних тлумачень. Без того, щоб Росія грала: ми вибори проводимо під дулом російських автоматів чи ми вибори проводимо під дулом російських пістолетів. Це повинна бути однозначна, без жодних додаткових інтерпретацій, міжнародно-правова угода», – наголосив він.

«Якщо Росія відмовляється від підписання такої чіткої угоди, тоді наші західні партнери разом з Україною покладають всю повноту відповідальності на Росію і далі тільки посилюють санкційний і політичний тиск на Російську Федерацію. Так би робив я», – підсумував Голова КБФ.

Реклама

Залишити коментар