Арсеній Яценюк: Росія має сидіти в Гаазі, а не на зустрічі G7

«Це дивно і неприпустимо, аби Росія сиділа за столом Великої сімки. Росія мала б сидіти в Гаазі, а не на зустрічі G7», – наголосив Голова Київського Безпекового Форуму, Прем’єр-міністр України 2014-2016 років Арсеній Яценюк під час дискусії КБФ 5 червня.

Арсеній Яценюк підкреслив, що абсолютно ясно, що Росія порушує міжнародний порядок: «Цілком зрозуміло, що Росія незаконно анексувала Крим та відправила своїх маріонеток у Донецьк і Луганськ. Без сумніву, саме російські найманці збили MH-17. Немає сумніву, що російські спецагенти намагалися вбити громадян Британії на території Об’єднаного королівства у Солсбері». Це дуже довга історія – як відкритих, так і таємних операцій Росії проти Заходу та проти України».

«Абсолютно ясно, хто втручався у вибори в Сполучених Штатах, – Російська Федерація. Абсолютно ясно, хто втручався у Брекзит, референдум у Нідерландах, у вибори в Німеччині, французькі вибори, – це Російська Федерація», – наголосив він.

Голова КБФ підкреслив, що ідея Росії – аби ті, хто підтримують Україну в Сполучених Штатах, мовчали: «Натомість Росія хоче, аби ті, хто «купуються» на брехню про Україну чи втручання України у вибори у США, говорили на повний голос».

«Росія хоче підірвати нашу єдність. Вони хочуть проштовхнути власний наратив», – наголосив він.

Частиною російського сценарію Арсеній Яценюк назвав намагання звинуватити Україну в порушенні Мінських домовленостей, тобто перекласти провину на Україну, звинуватити потерпілу сторону, а не агресора.

За його словами, зараз – часи серйозних викликів для американсько-українських двосторонніх відносин: «Що сильніші ми, то сильніші ви. І навпаки. Це безпрограшна ситуація для наших країн. А Росія хоче зробити її безвиграшною для нас – як для України, так і для США».

Після цих випробувань, наголосив Арсеній Яценюк, Україна і США повинні тільки стати сильніші: «Ми розраховували і розраховуємо на двопартійну підтримку. Американський народ завжди повинен знати, що Україна і українці відносяться з великою шаною і повагою до Сполучених Штатів, до його народу і до лідерів США».

Реклама

Залишити коментар