Осачука під час візиту на Сокирянщину порівняли з Кобзарем

Вочевидь Президент України Володимир Зеленський відреагував на акції протесту та звернення до нього з приводу формування територій ОТГ. Адже 2 червня на зустрічі із окремими мешканцями села Ломачинці очільник крайової влади Сергій Осачук зауважив: «Президент дав доручення кожному голові обласної держадміністрації приїхати у ті населені пункти, де є незадоволення, записують відео, звертаються «Рятуйте!». Просто поспілкуватися з людьми, почути, насправді, чи це є така непримирима ситуація, чи ми можемо почати рухатися у 2020 році у форматі такому, як затверджений перспективний план».

Це пояснює несподіваний візит Сергія Дмитровича до Ломачинецької школи і камерне спілкування із частиною громади, пише Новодністровськ Інформаційний.

Адже зараз надзвичайно важливо показати, що варіант, поданий Чернівецькою ОДА на затвердження Кабміну, відповідає принципу добровільності децентралізації. Однак формат проведення зустрічі біля школи під платаном більш ніж дивний. Новодністровські журналісти потрапили туди випадково (по дорозі в Сокиряни на зустріч губернатора в РДА побачили автівку керівника райради, яка їхала чомусь не в центр, а у Ломачинці).

Коли під час першого візиту пан Осачук подарував квіти псевдосекретарці села Лілії Кефі, можна було знайти виправдання – мовляв, новопризначений керівник краю не знав хто є хто. Утім 2 червня губернатор фактично офіційно надав перевагу нелегітимній владі села.

Варто зазначити, що із в.о. старости села Наталею Петрик познайомився Сергій Осачук у Чернівцях – під час зустрічі із міністром Кабміну Олегом Немчіновим та міністром МВС Арсеном Аваковим, де, зокрема, було описано ситуацію із двовладдям у Ломачинцях.

Тому при усьому бажані виправдати очільника крайової влади, що він не володіє ситуацією і, справді, приїхав для діалогу з громадою Сокирянщини для віднайдення компромісів, не виходить. До останнього хотілося вірити, що президентська вертикаль не знаходиться у горизонталі перед відомими особистостями і уся справа у непоінформованості голови ОДА.

«Коли я став головою облдержадміністрації перше, що лунало – відбулися певні об’єднання на території Чернівецької області проти волі людей», – сказав Осачук.

«Навіть, якщо передбачено, що місто не може залишитися без прилеглих сіл (без території розвитку), але, якщо [люди] не хочуть, то розходимося на якийсь час, газдуємо порізно. Можливо, прийдуть інші управлінці, ми ж не застраховані від того, що мешканці Новодністровська оберуть собі керівників у жовтні місяці, прийде золотий міський голова, який скаже «Слухайте, давайте по другому». Спочатку наведуть порядок у себе, а потім всіх закличуть – і Новодністровськ стане столицею краю», – додав губернатор.

У цих репліках «прекрасно» все, окрім того, що новий план формування ОТГ забирає можливість у мешканців сіл Ломачинці, Білоусівка, Ожеве, Василівка та Розкопинці уже цієї осені обрати власних управлінців та «золотого» мера і жити у громаді із високим рівнем спроможності.

А те, що вибори уже не за горами засвідчили і деякі тези очільника крайової влади, як у Ломачинцях так уже і в залі засідань РДА. Перша, що ходити на вибори – це обов’язок усіх громадян. Друга – що до влади потрібно залучати молодих людей.

«Я дивлюсь на Вас, як на Шевченка, як на Кобзаря, який хотів бачити Україну щасливою», – так глибоко дякувала активістка Галина Харабара Сергію Осачуку за затвердження перспективного плану, який реалізує проєкт «Єдина Сокирянщина».

Голова Сокирянської ОТГ Василь Равлик в одному з інтерв’ю заявив, що «у такій конфігурації громада не зможе забезпечити надання якісних послуг усім жителям. Адже деякі населені пункти віддалені від центру на 40 км», та зазначив, що громада-район безперспективна.

Можливості сказати це особисто губернатору Буковини посадовець не мав, адже зустріч у стінах РДА також була закритою. Представників Сокирянської ОТГ туди не впустили із тієї причини, що їх не було у списках запрошених (про це йдеться на офіційному сайті Сокирянської ОТГ). Новодністровську владу також не було запрошено на зустріч. Мабуть тому, що голова райради Василь Козак має із нею проблеми, тому також хоче дочекатися жовтневих виборів – про це він повідомив на зустрічі.

Чи поставлена крапка в питанні формування громад на Сокирнящині? Очевидно, що ні. Новодністровська та Сокирянська об’єднані громади шукатимуть правди у судах. Уже готуються відповідні позови. Також те, що перспективний план – не догма, тепер на руку прихильникам створення спроможних громад, адже при затвердженні меж району рішення буде прийматися Кабінетом міністрів уже без втручання облдержадміністрацій.
Але громадяни по праву продовжують вимагати повноцінного діалогу із крайовою владою.

«Громада м. Новодністровськ, депутатський корпус та члени виконавчого комітету, апарат міської ради хотіли б з Вами зустрітися. Ми також частина Чернівецької області, у нас є проблеми. У першу чергу із об’єднаною територіальною громадою, яка виникла уже під вашим керівництвом. Із сміттєзвалищем, про що ми неодноразово до Вас зверталися та інші, які б ми хотіли з Вами обговорити. Ми хочемо, щоб Ви нас почули», – заявила у відеозвернені до Сергія Осачука секретар Новодністровської міської ради Наталя Цимбалюк.

Також готується відкрите звернення до голови ОДА від громадського активу. Губернатора вкотре запрошуватимуть до Новодністровська та прилеглих сіл, щоби була почута думка широкого кола мешканців краю, а не групи людей.

Реклама

Залишити коментар