Вчені заявляють про “вкрай дивну” особливість COVID-19

Вчені здивовані надзвичайно високою здатністю SARS-CoV-2 зв’язуватися з рецепторами людини. Про дивну особливість нового коронавірусу заявили австралійські вчені, повідомляє Кореспондент з посиланням на Daily Mail.
Відзначається, що фахівці провели дослідження, в рамках якого вивчали стійкість живих організмів до інфекції. Вони нагадали, що коронавірус зв’язується з рецептором ACE2 за допомогою гострого білка – і чим міцніше він може приєднатися, тим менша ймовірність його зникнення з організму.
З’ясувалося, що SARS-CoV-2 найлегше адаптувався до клітин саме людини, а не інших видів. Зокрема, навіть штам, поширений у кажанів, виявився далеко не так добре пристосований до свого носія. Крім того, фахівці не змогли знайти вид, у якого коронавірус отримав би таке ж поширення, як у людей.
“Цей новий вірус має надзвичайно високий рівень зв’язування з людськими рецепторами, що вкрай дивно”, – сказав професор Університету Флиндерса Микола Петровські.
Він зазначив, що віруси, як правило, краще пристосовуються при зараженні нових видів, але збудник COVID-19 “повністю оптимізувався з першого дня без необхідності змінюватися”.
Реклама

Залишити коментар