Шмигаль зволікає з підписанням перспективного плану Буковини – Дзеркало Тижня

Голова уряду тягне з підписанням перспективного плану Буковини. Кейс агробарона Козака в Сокирянському районі, з легкої руки обласної адміністрації, яка зруйнувала Новодністровську ОТГ, можуть переглянути?

Сьогодні Кабінет Міністрів України затвердив Перспективні плани формування територій громад Запорізької, Львівської та Одеської областей, повідомляє ZN.ua.

“У підсумку вже усі області мають затверджені Урядом перспективні  плани, які охоплюють 100% їх території”, – повідомляється на сайті Кабміну. Документи розроблені у відповідності до Методики формування спроможних громад та з охопленням всієї території областей. Ознайомитися з документами можна буде після їх публікації на Урядовому порталі”.

“Ми завершуємо важливий етап реформи децентралізації  затвердження останніх трьох перспективних планів. Затверджені по всій території країни перспективні плани — це двигун змін для окремих громад та країни загалом. Це основа майбутніх територіальних громад. Ми втілюємо в життя принцип “сильна громада – успішна країна””, – прокоментував Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Але, на сайті ВРУ висить тільки 11 підписаних прем’єром документів. Проблемні Чернівецька (Новодністровська ОТГ) и Полтавська (Опишня) – не підписані.

Нагадаємо, що Чернівецька ОДА разом з її головою Сергієм Осачуком опинилася в епіцентрі скандалу. У поданому ОДА перспективному плані на догоду місцевим феодальним кланам демонстративно проігноровані закон, методики об’єднання громад, думки експертів і всі пристойності.

ОДА в своєму новому перспективному плані всі села, навіть ті, які вже завершили процес створення громади, включаючи Ломачинці, виключила зі складу Новодністровської громади і віддала райцентру Сокиряни. У Сокирянській громаді спочатку було 12 сіл, а зараз вже 15. У той час, як Новодністровськ взагалі залишили точкою на карті без територій розвитку і сенсу існування.

Докладніше про реформу децентралізації у Чернівецькій області читайте в статті Інни Ведернікової “Великий куш децентралізації” та статті Миколи Різника “Об’єднання громад на Полтавщині. Без надії сподіваємося” для читачів ZN.UA.
Реклама

Залишити коментар