СБУ проведе перевірку щодо інтерв’ю, яке Гордон взяв у Гіркіна

Служба безпеки України проведе перевірку у зв’язку з інтерв’ю, яке український журналіст Дмитро Гордон взяв у екслідера сепаратистів Ігоря Гіркіна.

Про це BBC News Україна повідомили в пресцентрі відомства.

“СБУ вивчить ситуацію навколо інтерв’ю з Гіркіним”, – сказав співрозмовник у відповідь на питання, чи будуть українські спецслужби реагувати на інтерв’ю.

Заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов у коментарі BBC News Україна зазначив, що використовувати інтерв’ю підозрюваних та обвинувачених осіб у розслідуваннях “достатньо розповсюджена світова практика”.

“Такі інтерв’ю цінні додатковим фактажем, деталями. Наприклад, так звана “прокурор” Криму підтвердила те, що їй відомо про підозру та кримінальне переслідування проти неї в Україні”, – пояснює він.

Гіркін під час свого інтерв’ю також розказав про конкретні факти вчинення ним особливо тяжких злочинів.

“Я не виключаю можливість, що у майбутньому ця інформація стане предметом розгляду і під час розслідування серйозних порушень міжнародного гуманітарного права – воєнних злочинів та злочинів проти людяності”, – повідомив Мамедов.

Зокрема, особливу цінність для слідства, за його словами, має інформація щодо контролю та постачання зброї незаконним збройним формуванням з Російської Федерації.

Журналіст Дмитро Гордон 18 травня взяв інтерв’ю у російського терориста Гіркіна, який вбивав українців на Донбасі і брав участь в анексії Криму.

Відповідне відео він виклав у себе на каналі.

Реклама

Залишити коментар