Баківська система України не працює – міністр економіки

Банківська система України не працює, заявив в інтерв’ю Liga.net міністр економіки Ігор Петрашко, пише Кореспондент.

“Наша банківська система не працює. З моменту банкопаду пройшло вже майже п’ять повних років – достатньо часу для відновлення. Але система поки в гіршому стані, ніж у 2014-му. Вона не є реформованою по суті: варто згадати рівень NPL-кредитів (кредити, які не обслуговуються – ред.) у портфелях державних банків. Якби у нас була правильна регуляція, думаю, п’яти років цілком би вистачило для оздоровлення сектора”, – вважає міністр.

Також він не бачить можливості стимулювання економіки за допомогою рефінансування від Нацбанку.

“Ця ідея явно не така. Від того, що НБУ видає рефінансу, стимулювання економіки не з’явиться. Реальність сьогодні така, що гроші, отримані від рефінансу, підуть на фінансування державного бюджету. Водночас ресурс банків заморожений через депозитні сертифікати. Тобто ресурсу недостатньо, а те, що є у банків, йде не на кредитування економіки”, – наголосив Петрашко.

Але без кредитування зростання економіки не буде, додав міністр.

“Для того, щоб ми почали зростати на 7-8% на рік, нам треба, щоб близько 400 млрд грн кредитів щорічно видавала банківська система. Цього треба досягти. Більшість банків рапортує про те, що на кредити немає попиту, якісного позичальника немає. А як йому з’явитися, коли ставка 20%? Повинні радикально змінити правила на банківському ринку”, – вважає Петрашко.

Реклама

Залишити коментар