Оприлюднено постанову Кабміну щодо послаблень карантину після 11 травня

Кабінет міністрів України оприлюднив ухвалену 4 травня постанову щодо продовження в Україні карантину до 22 травня з запровадженням певних послаблень вже з наступного понеділка, 11 травня, передає ZAXID.NET.

Зокрема, згідно з документом, оприлюднений урядом, з понеділка в Україні буде дозволено працювати закладам торгового і побутового обслуговування населення, зокрема магазинам, розташованим у ТРЦ, за умови забезпечення персоналу і відвідувачів засобами індивідуального захисту. У приміщенні повинно перебувати не більше одного відвідувача на 10 кв. м.

Постанова дозволяє ресторанам і кафе, надавати послуги громадського харчування на відкритих (літніх) майданчиках просто неба за умови забезпечення дотримання відстані не менш як 1,5 метра між місцями для сидіння за сусідніми столами та розміщення не більш як двох клієнтів за одним столом (без урахування дітей віком до 14 років). Також заклади зможуть продавати страви на винос.

Можна відкритися музеям та історико-культурним заповідникам, а театри, цирки та концертні організації зможуть проводити репетиції без глядачів.

Окрім цього уряд дозволив працювати підприємствам і установам, які забезпечують науково-тренувальний процес спортсменів національних збірних, а також діяльність психологів, адвокатів, нотаріусів та аудиторів.

З 11 травня запрацюють підприємства у галузі засобів масової інформації, зокрема точок продажу преси, друкарень, редакцій, логістичних підприємств у сфері доставки паперу та друкованих видань.

Також з наступного понеділка в Україні можна буде знімати кіно за умови обмеження кількості осіб до 50 людей, а ще проводити в театрах, цирках, концертних організаціях, художніх колективах тренування та інших заходи, які не передбачають одночасної присутності більш ніж 50 осіб та без глядачів.

Крім цього, постанова знімає обмеження на діяльність адвокатів, аудиторів, психологів і стоматологів.

А от школярі та студенти поки на заняття не повернуться, не працюватимуть і садочки, дитячі та спортивні майданчики.

Українці не зможуть поки відвідувати і зони розваг в ТРЦ.

Як відомо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль раніше заявляв, що після завершення всеукраїнського карантину і пом’якшення обмежувальних заходів у країні можуть вводити так званий адаптивний карантин. Він означає, що в разі спалаху інфекції в окремих регіонах посилюватимуть карантин тільки там, а не загалом у країні.

 

Реклама

Залишити коментар