Більшість німців вважають 8 травня днем звільнення від нацизму – DW

Для 77 відсотків німців 8 травня є днем звільнення від нацизму. Ще п’ять відсотків називають його днем поразки, а 12 відсотків не визначилися зі своїм ставленням до річниці завершення Другої світової війни в Європі.
Про це свідчать результати традиційного опитування, проведеного Інститутом дослідження громадської думки Infratest Dimap із нагоди річниці закінчення війни. Результати опитування оприлюднили у п’ятницю, 8 травня, передає DW.

Учасників просили відповісти на питання: “8 травня – 75-та річниця завершення Другої світової війни. Цей день для вас – радше “день звільнення” чи радше “день поразки?”

Найбільше прихильників позиції “8 травня – день поразки” – серед виборців, які симпатизують правопопулістській партії “Альтернатива для Німеччини”. 31 відсоток у цій групі вважає 8 травня поразкою. Серед прихильників інших німецьких політичних партій цей показник становить від трьох до чотирьох відсотків.

Найбільше тих, хто не визначився, серед прихильників Вільної демократмчної партії (ВДП). 26 відсоток у цій групі не зміг відповісти на питання.

Уперше опитування на цю тему провели у 2005 році. Тоді 76 відсотків респондентів назвали 8 травня днем звільнення від нацизму, 8 відсотків – днем поразки, 10 відсотків не змогли відповісти.

Для опитування дослідники провели телефонні інтерв’ю з 967 респондентами в Німеччині, які мають право голосувати, 6-7 травня 2020 року. Статистична похибка – в діапазоні від 1,4 до 3,1 відсотка.

Фото – DW

Реклама

Залишити коментар