План Ковалюка щодо формування ОТГ на Буковині показує, що децентралізацією керують таки “князьки” – Тарас Прокоп

Сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів за поданням Чернівецької обласної державної адміністрації будуть затверджувати перспективний план формування територій громад Чернівецької області.

Про це повідомив радник з питань децентралізації Чернівецького центру розвитку місцевого саморядування Тарас Прокоп у Facebook.

“Нам обіцяли, що будуть боротися з “князьками”, але план, який розроблявся під керівництвом заступника голови ОДА Богдана Ковалюка і подав його Сергій Осачук, показує, що процесом децентралізації в області керують таки “князьки”. Ніякого державницького підходу, дотримання Методики чи взагалі здорового глузду у формуванні цього плану немає”, – пише фахівець.

Планом пропонується створити 52 територіальні громади в Чернівецькій області.

“Ніякого збереження балансу між громадами немає і використовувався метод “шо кому треба”, а не певні зрозуміло вибудовані принципи і єдиний підхід, хоча сам Сергій Осачук на початку свого головування заявляв, що в цьому процесі варто дотримуватись єдино вироблених принципів, але на ділі щось геть інше…”, – заявляє Прокоп.

Згідно з планом, є населений пункт, до якого не приєднують жодну громаду і це навіть не село, а ціле місто обласного значення, яке в першу чергу мало б бути нарощене сусідніми громадами.

“Вибачте, але цей план показує повну непридатність керівництва нашої ОДА до прийняття незалежних і раціональних рішень, вони роблять все на догоду своїм патронам, які їх туди засунули, ну і допомагають в цьому народні депутати, яких всі обирали навіть не вникаючи в те, хто ці люди.

А тепер детальніше, як був поданий план і в якому вигляді він з великою ймовірністю буде затверджений КабМіном і шляху назад вже не буде…

На догоду Василю Козаку (очолює Сокирянську районну раду і Аграрну партію в області) вже всі необ’єднані села району включають до складу Сокирянської ОТГ і навіть село Ломачинці, яке вже увійшло до складу Новодністровської ОТГ. Як взагалі може бути таке, що вже об’єднане село включають в ПП в іншу громаду? Там і досі триває судовий процес і справа перебуває в касації. Апетити районного керівництва росли з піддатливістю нашої ОДА, бо спершу вони вимагали приєднання до Сокирян тільки 14 населених пунктів, а коли зрозуміли, що можна і більше, то вирішили нагнути ОДА на те, щоб ще 5 сіл, які були включені до перспективної Новодністровської ОТГ, були приєднані до Сокирян. Відтак, м. Новодністровськ залишається одне. Це просто нонсенс…
При нормальному підході по карті Сокирянського району можна було б створити 3 збалансовані громади і там явно виокремлюються три центри, але ніт, цар хоче правити всім…”, – зауважив Тарас Прокоп.

“В той самий час, до м. Заставна приєднують тільки дві сільські ради – Вербовецьку і Малокучурівську. А Дорошівці і Товтри, які теж мали увійти до складу Заставни,і за що майже одноголосно виступали місцеві жителі, приєднують до Вікнянської ОТГ. Це тоді коли Дорошівці і Товтри перебувають прямо біля Заставни і з’єднані дорогою, а до Вікна їм потрібно їхати тільки польовою дорогою, яка в погану погоду не придатна до використання, або ж об’їжджати через ту ж Заставну 26 км. А Веренчанку тепер об’єднують Кисилевом і Борівцями Кіцманського району і Бабинською сільською радою, яка мала бути включена до Кострижівської ОТГ, відтак, Кострижівку вже нічим не нарощують і колись потужне село, залишають напризволяще”, – зауважує фахівець з децентралізації.

Також, за його словами, в плані відображено багато дрібних громад, які в подальшому мають мало шансів на спроможність. Особливо гострою є проблема з громадами Глибоцького району. Також самі Чернівці нарощують тільки Коровією і Чорнівкою.

“Ось так, на жаль, сподівання на розумний підхід не виправдались і ми приречені в майбутньому розгрібати наслідки дій тих людей, які виходять з ситуативної політичної доцільності і геть не думають про майбутнє. Ми ще довго будемо згадувати таке керівництво. Дуже шкода, що фінальний акорд звучить саме так і в таких умовах…”, – підсумовує Тарас Прокоп.

Реклама

Залишити коментар