Яценюк: Не бійтеся приймати рішення, і ця криза дасть нам можливості. Вона може зробити Україну сильнішою

«Ця медична криза вилікує світ від популізму, дилетантства і невігластва. Ця криза має всіх привести до розуміння, що кожен повинен займатися своєю роботою і відповідати за кожен напрямок роботи. І тому вона може призвести до певних політичних тектонічних змін», – наголосив Прем’єр-міністр України у 2014-16 роках, лідер «Народного фронту» Арсеній Яценюк під час онлайн дискусії Київського Безпекового Форуму «Глобальний шторм: як врятувати економіку України і відкрити нові можливості».

Арсеній Яценюк підкреслив, що окрім зовнішньої підтримки Україні необхідний розвиток внутрішнього ринку. Для цього, за його словами, потрібні доступ до кредитних ресурсів, фінансування внутрішнього ринку за рахунок бюджету, – закупівля робіт, товарів і послуг з державного бюджету України, що в тому числі допоможе металургам і загалом промисловості, а також зовнішні інвестори: «Зовнішні інвестори в сьогоднішніх обставинах, звичайно, не розглядають Україну як пріоритет. Але це сьогодні. Будь-яка криза має початок і обов’язково має закінчення. Але для того, щоб вона закінчилася з позитивним результатом для країни, один з ключових елементів – політична воля і розуміння, що необхідно робити».

Він наголосив, що в 2014 році він став Прем’єр-міністром у час, коли російська армія напала на Україну, країна втратила 7% території та 20% економіки, а на рахунках залишалося 108 тисяч гривень: «За два роки ми пішли і залишили замість 108 тисяч гривень ми залишили 90 мільярдів, замість 73 мільярди доларів боргів – 67. Замість бюджетного дефіциту в 5% ми залишили 2%. Замість банкрута «Нафтогазу» ми залишили його прибутковим. Замість радянської міліції ми залишили поліцію. Замість системи, коли центральна влада контролювала всі місцеві влади, – ми залишили децентралізацію. Замість економічного падіння і взагалі відсутності шансів для України встояти ми довели, що Україна вистояла проти російської військової агресії. Це факт».

Арсеній Яценюк звернувся до сьогоднішніх політичних лідерів: «Ми вам залишили «подушку». Треба чесно визнати, що та «подушка», яка була створена в 2014-2016 роках, у тому числі і успішно використовувалася, і проїдалася. Тепер треба робити нову. Беріть ті рецепти, які були, проявляйте політичну волю, ведіть далі країну по шляху реформ».

«Не бійтеся приймати рішення, і ця криза дасть нам можливості. Ця криза може зробити Україну сильнішою», – сказав Арсеній Яценюк.

Реклама

Залишити коментар