Співпрацю Укрзалізниці з Deutsche Bahn «поставили на паузу» — Мінінфраструктури

У Кабінеті міністрів України тимчасово призупинили проєкт співпраці між Укрзалізницею та найбільшим залізничним оператором Німеччини, компанією Deutsche Bahn.

Про це повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій в інтерв’ю «Ліга.Бізнес».

«Питання консультацій Deutsche Bahn поки що ставимо на паузу. Ви пам’ятаєте суму тендеру — понад 80 мільйонів гривень. Зараз УЗ не може собі цього дозволити. Більше того, вони не зможуть приїхати — у нас обмеження на в’їзд іноземців», — пояснив Криклій.

Він зазначив, що уряд остаточно не відмовляється від консультацій Deutsche Bahn, а лише перенесе терміни проєкту. Так само уряд не відмовляється від планів перетворення Укрзалізниці на холдинг компаній (вантажного, пасажирського операторів та інфраструктурної компанії) та часткової приватизації УЗ шляхом продажу частини акцій іноземним інвесторам.

5 лютого 2020 року Україна підписала меморандум про співпрацю з Deutsche Bahn.

23 січня колишній прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що Укрзалізницю передадуть в управління найбільшому залізничному оператору Німеччини строком на 10 років.

Згодом у Deutsche Bahn повідомили, що чинні домовленості з українським урядом передбачають лише надання консультацій щодо Укрзалізниці. Також міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомляв, що фахівці Deutsche Bahn будуть надавати консультаційні послуги для реформи Укрзалізниці, однак він не виключив, що з часом роль експертів Deutsche Bahn може змінитися.

24 січня у Deutsche Bahn повідомили, що питання операційного управління Укрзалізницею наразі ще вивчається.

Реклама

Залишити коментар