Вчені пояснили вищу смертність від коронавірусу серед чоловіків

Вчені з’ясували, чому чоловіки частіше вмирають від коронавірусу, ніж жінки, дослідження публікує Кореспондент з посиланням на Science Alert.

Австралійський генетик Дженніфер Грейвз з Університету Ла Троб пояснила відносно високу чоловічу смертність поєднанням декількох факторів, включаючи гени, гормони, особливості імунної системи і поведінку.

В Італії та Китаї смертність серед чоловіків більш ніж удвічі вища, ніж серед жінок. У Нью-Йорку чоловіки становлять близько 61 відсотка від загальної кількості померлих пацієнтів. При цьому збільшення смертності чоловіків до жінок однаково в кожній віковій групі від 30 до 90 років.

Іншою причиною можуть бути наявність хронічних захворювань, в тому числі хвороб серця, діабету і раку, від яких також частіше страждають чоловіки.

Однак основною причиною більшої вразливості чоловіків до захворювань називають Y-хромосому. Вона майже не містить генів, але має безліч повторюваних послідовностей, які часто називають “сміттєвою ДНК”. При погіршенні регуляції у міру старіння ця ДНК може мати токсичну дію на організм. Однак в Y-хромосомі також міститься ген SRY, що керує рівнем чоловічих гормонів, включаючи тестостерон. Високий рівень тестостерону і невелика кількість естрогену роблять чоловіків уразливими до хвороб серця.

У жінок також сильно розвинена імунна система. Це робить їх сприйнятливими до аутоімунних захворювань, але підвищує невразливість проти вірусних хвороб.

Реклама

Залишити коментар