Затримано генерал-майора СБУ, який співпрацював з ФСБ РФ

14 квітня затримали генерал-майора СБУ Валерія Шайтанова, якого підозрюють у держзраді та вчиненні терористичних актів.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Валерій Шайтанов, який є одним з колишніх керівників Центру спеціальних операцій “А” СБУ, насправді перебував на агентурному зв’язку під псевдонімом “Бобиль” у полковника ФСБ Ігоря Єгорова, який спеціалізується на організації та проведенні терактів як на території України, так і інших держав.

СБУ також повідомляє, що Шайтанов зустрічався з Єгоровим та з українцями, яких залучили до виконання завдань ФСБ на території Європи.

Зокрема, за завданням російських спецслужб Шайтанов планував вбивство добровольця Адама Осмаєва 

Осмаєва підозрюють у замаху на Путіна. Він також чоловік вбитої військової Аміни Окуєвої. Воював на Донбасі, передає видання thebabel.

Слідство вважає, що Шайтанов планував в Україні теракти, за які йому російська сторона обіцяла $200 тисяч та паспорт громадянина РФ. На виконавця генерал-майор спеціально підібрав особу серед колишніх бійців спецпідрозділів.

Окрім того, Шайтанов збирав та передавав російській стороні інформацію про таємні операції в районі АТО/ООС, працівників Департаменту контррозвідки, оперативних підрозділів СБУ та ЦСО «А».

Генерал-майор також використовував своє службове становище, аби отримати розвідувальну інформацію від офіцерів Служби безпеки.

Наразі СБУ обшукує місце проживання генерал-майора. Вирішується питання щодо оголошення Валерію Шайтанову про підозру у скоєнні злочинів за ст. 111 («Державна зрада») і ст. 258 («Терористичний акт») ККУ.

Аудіозаписи розмов у справі про викриття агента ФСБ

Реклама

Залишити коментар