Ковалюк лобіював питання щодо виділення грошей на ОТГ, якою керує його батько

При цьому посадовець порушив антикорупційне законодавство, не повідомивши про наявний конфлікт інтересів

Перший заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації Богдан Ковалюк порушив вимоги антикорупційного та бюджетного законодавства, приймаючи рішення, яке стосується Вікнянської об’єднаної територіальної громади, керівником якої  є його батько.

Такі висновки випливають із матеріалів, оприлюднених на сайтах Чернівецької ОДА та Мінрегіону, повідомляє ТВА.

Зокрема, 14 травня 2019 року на засіданні регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР, підбили підсумки оцінювання й визначили проекти-переможці.

Серед них – проект щодо капітального ремонт Вікнянського закладу середньої освіти І-ІІІ ст. У проекті, який був поданий Вікнянською ОТГ, яку очолює батько нинішнього першого заступника голови ОДА Іван Ковалюк, було вказано, що визначений період його реалізації – 2019 рік.

Згідно з розпорядженням Кабміну від 5 липня 2019 року № 492-р, цей проект включили до Переліку на 2019 рік. Так, за рахунок ДФРР на проведення капремонту школи у Вікні передбачалося понад 5,6 млн. грн.

Однак, через неналежну організацію сільською радою Вікнянської ОТГ заходів щодо реалізації цього проекту (не передано документацію до управління капітального будівництва Чернівецької ОДА, несвоєчасно проведено тендерні процедури тощо) визначені проектом роботи не завершили у 2019 році.

Наприкінці січня 2020 року в Чернівецькій ОДА під головуванням першого заступника голови Богдана Ковалюка відбулося засідання регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР.

На засіданні було затверджено перелік із 12-ти перехідних інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку на загальну суму 197 млн. грн. Серед затверджених – і проект щодо капітального ремонту Вікнянського закладу середньої освіти І-ІІІ ступенів.

Пізніше, згідно з розпорядженням Кабінету міністрів України від 26 лютого 2020 р. №211-р., цей проект внесли до позиції «Чернівецька область». А отже, урядом передбачили 3,324 млн. грн. на проведення капітального ремонту в навчальному закладі села Вікно. (https://www.kmu.gov.ua/storage/app/uploads/public/5e5/fcd/b41/5e5fcdb413bdd118081554.doc).

Як стало відомо журналістам ТВА, період реалізації цього проекту було замінено на 2020 рік, при цьому проект не проходив конкурсний відбір на 2020 рік із зміненими документами.

Отже, ці дії проведено з недотриманням вимог законодавства. Зокрема, Бюджетний кодекс зобов’язує проходження попереднього конкурсного відбору проектів (ч. 3 ст.24-1). Окрім того, було порушено Порядок підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку та проектів – переможців «Всеукраїнського громадського бюджету», стосовно Інвестиційних програм і проектів, календарні плани реалізації яких становлять більше одного року.

Разом з тим, голова комісії Богдан Ковалюк при ухваленні рішення про включення проекту щодо школи у селі Вікно не дотримався вимог антикорупційного законодавства  «Про запобігання корупції». Зокрема, посадовець, при ухваленні рішення про затвердження проекту, поданого Вікнянською ОТГ, яку очолює його батько, не повідомив про виникнення реального конфлікту інтересів.

Реклама

Залишити коментар