Як зникає бензин у Чернівецькій ОДА, і до чого тут перший заступник голови ОДА Богдан Ковалюк

У “будинку з левами” із мовчазної згоди одного з керівників зникає пальне

Такі висновки випливають із акту управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області про проведення позапланової ревізії у Чернівецькій ОДА, який перебуває у розпорядженні редакції molbuk.ua.

У документі йдеться, що аудитори перевірили показники спідометрів та залишки пального у транспортних засобах автобази ОДА та виявили ряд порушень. Це стосується, зокрема, службового автомобіля ОДА Lexus-470, яким водій автобази у рамках відрядження 20 лютого 2020 року начебто відвозив першого заступника голови Чернівецької ОДА Богдана Ковалюка до Києва.

“Станом на 21.02.2020 року на автомобілі Lexus-470 (СЕ 3708 АР), водій Мельничук Є.В. знято показник спідометра 298027, залишок пального А-95 в баці – 108 л. Водій автомобіля Lexus-470 (СЕ 3708 АР) Мельничук Є.В. подорожній лист на 20.02.2020 року №0332 та талони на бензин А-95 в кількості 270 л на момент перевірки не представив”, – йдеться у матеріалах Держаудитслужби.

В документі також зазначається, що відповідно до представленого до перевірки подорожнього листа за 19.02.2020 №0325 показник спідометру на кінець дня 19 лютого і на початок 20 лютого 2020 року становив 297517 км, а залишок пального, за даними подорожнього листа А-95 становив 378 літрів.

Таким чином, згідно з цими даними, службове авто Чернівецької ОДА упродовж 19-21 лютого наїздило 510 кілометрів, використавши при цьому 270 літрів пального.

У своїх письмових поясненнях водій автобази пояснив, що талони на бензин на 270 літрів він не представив, тому що вони зберігалися в іншій автівці, яка також закріплена за ним. Водночас співробітник автобази зазначив, що у ніч на 20 лютого він відвозив до столиці одного з керівників ОДА – Богдана Ковалюка. А вже в самому Києві службовий “Лексус” начебто потерпів невдачі.

“Я зупинився, відкрив капот, побачив, що виганяє антифриз з радіатора. Я передзвонив Богдану Івановичу і вирішив шукати евакуатор через інтернет. Десь в 12 годині я зв’язався з евакуатором “Автодруг” і домовився з ним про евакуацію автомобіля”, – написав водій у своєму поясненні.

За його словами, 20 лютого приблизно о 20.00 у Києві до “Лексуса” приїхав евакуатор, який доставив його та автівку до села Мамаївців Чернівецької області.

“Я разом з ним був доставлений і вигружений у с. Мамаївці біля своїх друзів, які визвали майстра і відремонтували машину. Механік поміняв термостат, повитирав мотор і моторний відсік. За ремонтні роботи я не платив, так як це мої друзі”, – йдеться у поясненні водія Чернівецької ОДА.

Те, що Богдана Ковалюка було відправлено у відрядження 20 лютого, підтверджується відповідним розпорядженням голови Чернівецької ОДА Сергія Осачука. У документі йдеться, що посадовець відбуває до Києва для участі в засіданні комісії для оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватись за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

“Управлінню фінансово-господарського забезпечення апарату ОДА профінансувати відрядження. Комунальному підприємству “Дирекція з обслуговування майна спільної власності територіальних громад” забезпечити відрядження автотранспортом”, – йдеться у документі за підписом Осачука.

Факт поїздки до Києва також підтверджується подорожнім листом службового легкового автомобіля, в якому свої підписи поставив сам Ковалюк.

Щоправда, на кадрах із камер відеоспостереження, які вдалося отримати журналістам molbuk.ua, видно особу, схожу на водія службового “Лексуса”. На годиннику – 7.54 20 лютого, і цей чоловік перебував у фойє Чернівецької ОДА.

У своєму письмовому поясненні працівник автобази зазначив, що 20 лютого він привіз Ковалюка до Кабміну о 8 годині 20 хвилин.
Окрім того, на відеозаписах з камер спостереження можна побачити, що службовий “Лексус” Чернівецької ОДА о 23:42 20 лютого перебував просто під стінами “будинку з левами”.
В цей же час особа, схожа на водія автобази, перебувала у холі Чернівецької ОДА.

Варто зауважити, що в своїх поясненнях водій зазначив, що прибув до Чернівців з Києва лише вранці 21 лютого.

Комунальне підприємство “Дирекція з обслуговування майна спільної власності територіальних громад” замовило в одного із сервісних центрів Чернівців дослідження технічного огляду автомобіля.

“У ході огляду не виявлено слідів зняття/установки термостату, чи інших частин охолодження двигуна”, – йдеться у документі, який надали ОДА у сервісному центрі.

Як так сталося, що водій Богдана Ковалюка в один і той же час перебував у Києві та в центрі Чернівців, molbuk.ua поцікавився у самого посадовця.

“Напевно, мені треба ознайомитися, на що ви посилаєтеся, хто його бачив, що я підписував… Тоді я зможу прокоментувати. А коли “казав-казала” – то це якось несерйозно. Якщо вам не важко, скиньте копії. Тоді будемо коментувати”, – відповів нам Богдан Ковалюк у телефонній розмові.

molbuk.ua надіслав посадовцеві копії цих документів. Проте, Богдан Ковалюк поки не коментує цю ситуацію. Проте molbuk.ua готовий опублікувати пояснення чиновника з цього приводу.

Реклама

Залишити коментар