Вселенський Патріарх закликав вірян лишатися вдома на Великдень

Попри наближення найбільшого свята для християн — Великодня, через пандемію коронавірусу церкви залишатимуться закритими, а вірянам слід лишатися вдома та дотримуватися обмежувальних карантинних заходів.

Про це у зверненні до вірян сказав Вселенський Патріарх Варфоломій, повідомляє Укрінформ.

«Пандемія нового коронавірусу змінила наше повсякденне життя та наше церковне життя. Церкви закриті для наших вірних… Ми залишаємось у своїх домівках, щоб убезпечити себе від летального вірусу; але ми відсутні у „батьківському домі“… Тим не менш, ми були зобов’язані прийняти це важке рішення, поширивши ці правила і на Страсний тиждень. Для захисту кожного без винятку», — сказав Вселенський Патріарх.

Він наголосив на тому, що це рішення не є рішенням проти вірян.

«Ця безпрецедентна криза виявила силу та цінність любові та солідарності, які перевищують усі людські стандарти та носять знак Божественної благодаті. Ми повинні визнати і прийняти, що ці заходи не впливають на нашу віру… Ці тимчасові обмежувальні заходи не є рішеннями проти Церкви», — сказав він.

На переконання Варфоломія, ситуація, що склалася, є можливістю до кращого усвідомлення значення життєвих цінностей.

«Цей час швидко пройде; пандемія ослабне; благодаттю Божою заживуть рани. Я молюся, щоб усі ми вийшли з цієї кризи, усвідомивши глибину всіх речей і переживши „позитивну трансформацію“, зрозумівши силу спілкування з Богом, який є „життям і світлом“, і усвідомивши цінність божественних дарів здоров’я та життя, жертвоприношення та відмови від індивідуальних прав заради любові», — сказав він.

Реклама

Залишити коментар