Синод ПЦУ визначився щодо святкування Великодня в умовах карантину

Священний Синод Православної Церкви України (ПЦУ) на своєму зібранні у четвер, 9 квітня, ухвалив рішення щодо відзначення Великодня в умовах поширення коронавірусу Covid-19.

Про це йдеться у повідомленні на сторінці ПЦУ в Facebook.

В ПЦУ зазначили, що рішення Священного Синоду було ухвалене з врахуванням карантинних приписів щодо можливості здійснювати богослужіння.

Зокрема, враховуючи заборону масових релігійних заходів, Синодом погоджено не проводити спільні посвячення верби та великодніх страв у храмах та на прихрамовій території, щоби не допускати скупчення людей.

«На підставі роз’яснень Національної поліції, з дотриманням вимог, у позабогослужбовий час не відмовляти мирянам, які індивідуально прийдуть до храму з релігійними потребами, у їх задоволенні», – йдеться у рішенні Синоду.

У селах, селищах міського типу, у місцевостях з переважаючою індивідуальною забудовою пропонується проводити освячення великодніх страв біля місць проживання вірян.

«У малих населених пунктах (селах, селищах міського типу, у місцевостях з переважаючою індивідуальною забудовою) інформувати мирян щодо проведення освячення великодніх страв біля місць проживання – на вулиці поруч з будинком чи на подвір’ї, з дотриманням «соціальної дистанції»; при індивідуальному освяченні великодніх страв біля місць проживання вірних не допускати їхнього скупчення та контролювати дотримання загальних норм карантину», – йдеться у повідомленні.

Запропоновано організувати, за домовленістю з відповідними закладами, завчасне освячення великодніх страв у місцях їхнього виробництва та продажу.

«У разі, якщо миряни не мали можливості у жоден з перелічених способів отримати благословення верби, великодніх страв – дозволити мирянам в день свята в час після прочитання відповідних молитов про благословення у храмах, окропити їх святою водою …», – йдеться у повідомленні.

Також Священний Синод Православної Церкви України ухвалив під час проведення богослужінь Страсної седмиці та на Великдень та обходжень храму відповідно до місцевих обставин або не здійснювати, або здійснювати обнесення Плащаниці в самому храмі, або здійснювати обхід навколо храму лише у складі тих, хто бере участь у відповідному богослужінні, з дотриманням «соціальної дистанції».

Також відвідання священнослужителями і мирянами кладовищ у поминальні дні після Великодня та звершення на них заупокійних молитов перенести на Троїцьку батьківську поминальну суботу (6 червня.

«У час до Великодня через оголошення, проповіді та у засобах масової інформації звертатися до членів родин осіб старшого віку або тих хто піклується про них, подбати про те, щоби у день свята такі особи мали вдома освячені великодні страви і через дотримання норм карантину не залишилися без традиційної святкової трапези», – йдеться у повідомленні.

Реклама

Залишити коментар