Іранський депутат назвав «правильним» збиття літака «МАУ» і заявив, що нікого з причетних не затримали

В Ірані заявили, що рішення військових збити український пасажирський літак в небі над Тегераном було правильним. Там навіть нахваляються тим, що причетних до цього людей не заарештували.

Таку заяву зробив член комісії з питань юстиції парламенту Ірану і депутат Хассан Норузі. Таким чином він спростував слова офіційних осіб країни про те, що винні покарані. Про це інформують Al Arabiya та The Jerusalem Post.

За словами депутата, літак вийшов з-під контролю іранських диспетчерів і опинився під контролем США.

Норузі також заявив, що рейс МАУ за тиждень до трагедії був в Ізраїлі. Там, як сказав іранський депутат, систему управління літака начебто зламали. Його перед авіакатастрофою буцімто контролював “хтось інший”, тож військовим попросту довелося збити літак.

“Враховуючи, що інші країни контролювали літак, наші військові зробили свою роботу добре”,– наголосив Норузі.

На такі слова іранського депутата поки не відреагував ані президент країни Хасан Рухані, ані представники КВІР. Однак, 6 квітня Корпус вартових ісламської держави оприлюднив заяву про те, що через збиття літака МАУ певну кількість людей вже заарештували та притягнули до відповідальності. Водночас, жодних подробиць та деталей не повідомили.

Літак Boeing 737-800NG авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» рейсу PS752 з Тегерану до Києва був збитий невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту столиці Ірану вранці 8 січня. Загинули всі 176 людей, які були в літаку, – 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Серед загиблих – громадяни семи країн, у тому числі 11 українців (усі 9 членів екіпажу і 2 пасажирів). Лише вранці 11 січня в Ірані після кількох днів заперечень офіційно визнали свою вину за збиття українського літака силами своєї протиповітряної оборони, яке назвали помилковим, і взяли на себе відповідальність.​

Світова спільнота, зокрема й Україна, говорять про значні недоліки в розслідуванні збиття українського літака, яке веде Іран. Однією з найгучніших проблем є нездатність Ірану самостійно розшифрувати дані з пошкоджених бортових самописців літака і водночас його категорична відмова, висловлена після низки вагань, видати «чорні скриньки» для розшифрування в Україну чи в якусь іншу державу, які мають такі можливості.

Реклама

Залишити коментар