На порталі «Дія» вже можна онлайн отримати 27 публічних послуг — Мінцифри

Відтепер онлайн на порталі державних послуг «Дія» можна за 10 хвилин відкрити власну справу, оформити допомогу при народженні дитини, отримати необхідну довідку та перевірити дані про себе у державних реєстрах.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

Так, на порталі вже можна отримати 27 публічних послуг онлайн, зокрема:

  • стати підприємцем, змінити вид діяльності чи припинити її;
  • оформити довідку про несудимість;
  • оформити допомогу при народженні дитини чи щомісячне відшкодування вартості послуг із догляду за дитиною до трьох років;
  • подати позов до суду;
  • зареєструвати авто або отримати послуги, пов’язані із документами водія;
  • оформити низку ліцензій, дозволів чи отримати витяги з реєстрів;
  • перевірити наявну інформацію про себе із п’яти державних реєстрів.

Серед реєстрів для перевірки інформації про себе — Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, Єдиний державний реєстр зареєстрованих транспортних засобів та їх власників Міністерства внутрішніх справ, Державний земельний кадастр та Державний реєстр обтяжень рухомого майна.

Найближчим часом на порталі мають ще з’явитися оптимізовані послуги з прописки дитини онлайн, послуги у сфері будівництва, соціального захисту та реєстрації юридичних осіб.

Для отримання послуги на порталі «Дія» необхідно мати електронний підпис, також можна авторизуватися за допомоги сервісу id.gov.ua.

Нагадаємо, 6 лютого Міністерство цифрової трансформації презентувало мобільний додаток «Дія». Очікується, що в ньому будуть зберігатися документи в електронному вигляді. Наразі у застосунку вже можна користуватися цифровим водійським посвідченням та свідоцтвом про реєстрацію.

До кінця 2020 року уряд планував оцифрувати близько 80% державних послуг та зробити їх доступними через «Дію». Зокрема, незабаром у додатку має з’явитися електронні український та закордонний паспорти, студентські квитки, страхові поліси тощо.

Додаток доступний для смартфонів на Android та iOS. Зокрема, у Google Play Market та App Store.

Реклама

Залишити коментар