МЗС України засудило проведення «виборів» в окупованій Росією Абхазії

Міністерство закордонних справ України засудило проведення «виборів президента» в Абхазії — регіоні Грузії, який окупувала Росія.

Про це йдеться у заяві МЗС.

«Україна не визнає жодних так званих виборів на окупованих територіях Грузії, оскільки вони проводяться під контролем країни-агресора, суперечать міжнародному праву і не мають жодних правових наслідків. Ці дії також спрямовані на подальше загострення безпекової ситуації в регіоні Чорного моря», — наголосили у відомстві.

МЗС згадало, що для Росії це звична практика — проводити «вибори» на окупованих нею територіях, аби спробувати легітимізувати наслідки агресії.

«Україна незмінно підтримує суверенітет і територіальну цілісність Грузії у межах її міжнародно визнаних кордонів», — йдеться в заяві.

Колишній «президент» Абхазії Рауль Хаджимба подав у відставку у січні 2020 року через акції протесту проти його повторного обрання на посаду.

Тоді «гасити» кризу у невизнаній республіці приїжджав тодішній помічник президента РФ Володимира Путіна Владислав Сурков, який донедавна був куратором так званих «ЛНР» і «ДНР» від Кремля.

У нових «виборах» Хаджимба участі не брав.

Нагадаємо, 8 серпня 2008 року російські війська вторглися на територію Грузії через спробу Тбілісі відновити конституційний лад у регіоні Південна Осетія. Крім сепаратистів у воєнних діях проти Грузії брали участь і російські війська, які досі перебувають на окупованих територіях. Під час прямого вторгнення у Грузії танкові бригади Росії увійшли за межі самопроголошеної Південної Осетії. Крім того, Росія бомбардувала грузинські міста, військові бази й об’єкти цивільної інфраструктури та задіяла свої військово-морські сили.

12 серпня 2008 року за посередництва міжнародних організацій і США Грузія й Росія підписали угоду про припинення вогню. Росія зобов’язалася вивести війська з території Грузії до 1 жовтня 2008 року, проте не зробила цього і досі.

26 серпня 2008 року Кремль «визнав незалежність» Абхазії й Південної Осетії.

Південна Осетія проголосила незалежність від Грузії в грудні 1991 року за активної військової, політичної та економічної підтримки РФ. Її незалежність визнають лише 6 країн: Росія, Венесуела, Сирія, Нікарагуа, Науру і Тувалу.

Абхазія проголосила свою незалежність від Грузії під час війни 1992−1993 років також за активної військової підтримки з боку Росії.

Більшість світової спільноти визнає суверенітет Грузії над Південною Осетією й Абхазією.

Реклама

Залишити коментар