Міністерство закордонних справ України засудило проведення «виборів президента» в Абхазії — регіоні Грузії, який окупувала Росія.
Про це йдеться у заяві МЗС.
«Україна не визнає жодних так званих виборів на окупованих територіях Грузії, оскільки вони проводяться під контролем країни-агресора, суперечать міжнародному праву і не мають жодних правових наслідків. Ці дії також спрямовані на подальше загострення безпекової ситуації в регіоні Чорного моря», — наголосили у відомстві.
МЗС згадало, що для Росії це звична практика — проводити «вибори» на окупованих нею територіях, аби спробувати легітимізувати наслідки агресії.
«Україна незмінно підтримує суверенітет і територіальну цілісність Грузії у межах її міжнародно визнаних кордонів», — йдеться в заяві.
Колишній «президент» Абхазії Рауль Хаджимба подав у відставку у січні 2020 року через акції протесту проти його повторного обрання на посаду.
Тоді «гасити» кризу у невизнаній республіці приїжджав тодішній помічник президента РФ Володимира Путіна Владислав Сурков, який донедавна був куратором так званих «ЛНР» і «ДНР» від Кремля.
У нових «виборах» Хаджимба участі не брав.
Нагадаємо, 8 серпня 2008 року російські війська вторглися на територію Грузії через спробу Тбілісі відновити конституційний лад у регіоні Південна Осетія. Крім сепаратистів у воєнних діях проти Грузії брали участь і російські війська, які досі перебувають на окупованих територіях. Під час прямого вторгнення у Грузії танкові бригади Росії увійшли за межі самопроголошеної Південної Осетії. Крім того, Росія бомбардувала грузинські міста, військові бази й об’єкти цивільної інфраструктури та задіяла свої військово-морські сили.
12 серпня 2008 року за посередництва міжнародних організацій і США Грузія й Росія підписали угоду про припинення вогню. Росія зобов’язалася вивести війська з території Грузії до 1 жовтня 2008 року, проте не зробила цього і досі.
26 серпня 2008 року Кремль «визнав незалежність» Абхазії й Південної Осетії.
Південна Осетія проголосила незалежність від Грузії в грудні 1991 року за активної військової, політичної та економічної підтримки РФ. Її незалежність визнають лише 6 країн: Росія, Венесуела, Сирія, Нікарагуа, Науру і Тувалу.
Абхазія проголосила свою незалежність від Грузії під час війни 1992−1993 років також за активної військової підтримки з боку Росії.
Більшість світової спільноти визнає суверенітет Грузії над Південною Осетією й Абхазією.